Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vnitro brzy rozhodne o azylu pro čínské křesťany, uvedl premiér

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 18. ledna 2018 22:46
Vnitro brzy rozhodne o azylu pro čínské křesťany, uvedl premiér

Ilustrační foto. Katolický kostel v čínském městě Chengdu
Autor: Wikipedia.org / Hallelujahgod / Wikimedia Commons

Praha -

Ministerstvo vnitra brzy rozhodne o žádostech sedmi desítek čínských křesťanů o udělení azylu v Česku. Na dotaz lidovce Jana Čižinského to při dnešních sněmovních interpelacích řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Čižinský tvrdí, že úřady už překročily zákonné lhůty pro vydání rozhodnutí. Nejzazší činí 18 měsíců, přičemž žádosti byly podle něho podány před dvěma lety. Existuje podle Čižinského reálné podezření na neoprávněné průtahy ze strany vnitra.

Babiš ale popřel, že by byly lhůty překročeny. Vnitro shromáždilo podle něho všechny podklady, jak je požaduje zákon. "Aktuálně se připravují jednotlivá správní rozhodnutí. S ohledem na značný rozsah jednotlivých spisových materiálů vyžadují dostatek času," řekl. Verdikty ale očekává "ve velice krátkém čase".

Téma udělení azylu čínským křesťanům nebylo ve Sněmovně poprvé. Už předloni v září tehdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) při interpelacích vyloučil, že by důvodem prodloužení azylového řízení byly politické tlaky nebo české zájmy v Číně.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)