Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Před irským referendem o potratech Google i Facebook oznámil výrazné omezení reklam

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 12. května 2018 23:16
Před irským referendem o potratech Google i Facebook oznámil výrazné omezení reklam

Google je americká společnost sídlící v Mountain View v Silicon Valley jižně od San Franciska v Kalifornii.
Autor: Google

Dublin - Sociální síť Facebook začala v Irsku před blížícím se referendem blokovat reklamy týkající se interrupcí, které zadali zahraniční inzerenti. K ještě radikálnějšímu kroku se odhodlala společnost Google, která od 10. května ruší v Irsku všechny reklamy týkající se referenda. Rozhodnutí Googlu platí pro všechny její platformy, tedy včetně oblíbeného serveru pro sdílení videosouborů YouTube a reklamní služby AdWords. Sdružení na obranu života tato opatření v společném prohlášení prohlásila za snahu ovlivnit referendum. Sdružení vnímají internet jako jedinou platformu, která jim umožňuje v kampani mluvit přímo s voliči.

Velké technologické firmy tvrdí, že k omezení přistoupily ve snaze ochránit čestnost hlasování. „V duchu našeho nového přístupu k rovným a spravedlivým volbám po celém světě jsme se rozhodli pozastavit veškerou reklamu spojenou s irským referendem o osmém dodatku ústavy,“ uvedl v prohlášení mluvčí společnosti Google. Zvláště ze strany Facebooku je to reakce na kritiku po skandálu s firmou Cambridge Analytica. Kauza vypukla v polovině března, kdy se ukázalo, že data milionů uživatelů této sítě zneužila Cambridge Analytica při vývoji softwarových nástrojů pro podporu kampaně Donalda Trumpa během volby amerického prezidenta i při jiných volbách.

I současné opatření Facebooku má řadu kritiků, například proto, že omezil reklamy od zahraničních zadavatelů, ale omezení reklam se již netýká organizací se sídlem v Irsku, které mohou být stále placené ze zahraničních zdrojů. Vedení firmy Facebook potvrdilo, že podobné omezení chce opakovat i při dalších volbách v Irsku.

Irové budou v referendu 25. května rozhodovat o osmém dodatku čtyřicátého článku ústavy, který byl zaveden v roce 1983 a zaručuje právo na život nenarozených. V Irsku tak nemohou lékaři interrupci provést ani v případě těhotenství po znásilnění, incestu, ani při vážném poškození plodu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 203)