Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty

Domácí zpravodajství / kir / ZTI / 27. ledna 2019 16:00
Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty

Synagoga v Děčíně - ilustrační foto
Autor: Christnet.cz / Jan Kirschner

Praha - Krátce před Dnem památky obětí holokaustu, kdy si dnes svět připomíná výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi-Březince, schválila poslanecká sněmovna novelu zákona, která zdaňuje peněžité náhrady za majetek nevydaný v restitucích.

Pokud se tak stane, v případě zdejší židovské komunity budou zdaněny náhrady majetku, který zabavil komunistický režim, ale někdy půjde i o majetek zkonfiskovaný za nacistické okupace, uvádí Židovský informační servis.

„Pro naši komunitu bude tento zákon znamenat ztrátu 20 % z kompenzací za tento majetek,“ řekl Petr Papoušek, předseda Federace židovských obcí v ČR. „V číslech by to pak znamenalo, že od roku 2020 do roku 2043 přijdeme o 45,5 milionu. To je pro nás velký problém a podstatné peníze pro naši komunitu,“ dodal podle ZTI.

Podle tajemníka Federace Tomáše Krause současná vláda přišla s návrhem pouze z čirého populismu. Zároveň dodal, že pakliže dojde ke zdanění církevních náhrad, nebude se Federace židovských obcí v ČR (FŽO) vázat dřívější dohodou se státem a otevře židovské restituce jako takové.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)