Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

František se pomodlil za oběti exploze v libanonském Bejrútu

Ze světa / kir / ČTK / 5. srpna 2020 13:00
František se pomodlil za oběti exploze v libanonském Bejrútu

Ilustrační foto: vlajka Libanonu
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Vatikán/Bejrůt - Papež František se dnes pomodlil za oběti a pozůstalé po úterní mohutné explozi v libanonském hlavním městě Bejrútu, která si vyžádala nejméně 100 mrtvých a tisíce zraněných. Informovala o tom agentura AP.

"Pomodleme se za oběti, za jejich rodiny, modleme se za Libanon, aby s odhodláním veškerých svých společenských, politických a náboženských struktur a s pomocí mezinárodního společenství dokázal čelit tomuto extrémně tragickému a bolestnému momentu a aby tuto vážnou krizi, kterou zažívá, překonal," uvedl papež při generální audienci.

Do Libanonu putuje pomoc z řady zemí světa. Česko vysílá do Bejrútu speciální zhruba čtyřicetičlenný tým hasičů cvičený na vyprošťování lidí zavalených v troskách. Polsko posílá pět desítek záchranářů, z Francie míří do Libanonu dva letouny s humanitárním materiálem a posilami a z Řecka letadlo s týmem specializovaným na vyprošťovací práce. Pomoc poskytne také řada dalších zemí včetně Kypru, Jordánska, Ruska či Egypta.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 894)