Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Donace.cz

Slovensko vyžaduje registraci na bohoslužbách s papežem. Do příhraničního Šaštína se chystají i Češi

Ze světa / kir / ČTK / 21. srpna 2021 12:52
Slovensko vyžaduje registraci na bohoslužbách s papežem. Do příhraničního Šaštína se chystají i Češi

Bazilika Sedmibolestné Panny Marie v Šaštíně
Autor: Wikipedia.org / Ľuboš Repta / Creative Commons

Šaštín, Prešov, Košice - Zájemci o účast na veřejných akcích s papežem Františkem při jeho zářijové návštěvě Slovenska se musejí předem elektronicky registrovat. Země v rámci příprav na příjezd hlavy katolické církve opraví také silnice a chodníky. Vyplývá to z informací organizátorů a vlády, která už dříve na zajištění návštěvy papeže vyčlenila přes 5,4 milionu eur (137 milionů korun).

Věřící z Česka budou mít z ohlášených akcí s papežem nejblíže bohoslužbu v Šaštíně 15. září, kdy je na Slovensku svátek Sedmibolestné Panny Marie, patronky země. Významné slovenské poutní místo Šaštín je od hranic s Českem vzdáleno jen zhruba 15 kilometrů. Město je nedaleko Břeclavi, poblíž dálnice na Bratislavu. Očekává se, že tam přijede až 300.000 lidí. Právě v Šaštíně návštěva papeže na Slovensku vyvrcholí.

O den dříve budou veřejné akce s papežem na východním Slovensku. V Prešově je naplánovaná liturgie, v Košicích na sídlišti Luník IX zase hlava katolické církve zavítá mezi příslušníky romské menšiny a v tomto druhém největším městě Slovenska se na místním víceúčelovém stadionu sejde s mládeží.

Slovenské úřady už dříve informovaly, že na akce s papežem se dostanou pouze lidé, kteří byli očkováni proti nemoci covid-19. Po zmíněné registraci zájemce obdrží vstupenku, se kterou se po kontrole osobního dokladu dostane na zvolenou akci. Očkování proti covidu-19 je až na výjimky podmínkou také pro to, aby lidé při cestách na Slovensko nemuseli do karantény.

Během návštěvy Slovenska od 12. do 15. září se papež sejde i s nejvyššími politiky Slovenska či židovské komunity.

Hlava katolické církve naposledy navštívila Slovensko v roce 2003, kdy do země zavítal papež Jan Pavel II.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 825)