Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tradiční sjezd (nejen) evangelické mládeže se uskuteční v Táboře

Domácí zpravodajství / kir / e-cirkev.cz, red / 19. září 2021 20:58
Tradiční sjezd (nejen) evangelické mládeže se uskuteční v Táboře

Ilustrační foto: Stará radnice v Táboře
Autor: Wikipedia.org / ŠJů / Wikimedia Commons

Tábor - “Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme” hlásá název letošního sjezdu (nejen) evangelické mládeže, který se uskuteční o víkendu od 24. do 26. září v Táboře. Centrem setkání bude hotel Palcát.

Na programu jsou přednášky a workshopy, divadla a koncerty a závěrečné bohoslužby. Hlavní sjezdovou přednášku letos obstará vztahový terapeut Pavel Rataj, který bude hovořit o lásce a partnerství jako cestě k sebepoznání. Další přednášky povedou především teologové: Pavel Hošek, Petr Sláma či František Štěch.

Letos se pak organizátoři rozhodli dát větší důraz na kulturní a doprovodný program. Účastníci se tak mohou těšit na večerní koncerty kapel Terne Čhave a Oops, ale i na vážnou hudbu v podání Dana Juna a Ondřeje Jiskry. Zábavné vstupy zajistí také “slammer” Anatol Svahilec, či farářské duo Jaroslav Pechar a Mikuláš Vymětal se svým loutkovým divadlem Jeroným Pražský.

Doprovodný program nabídne vyzkoušené klasiky jako jsou P.U.B. (Posezení U Bublin), čajovna, kavárna pražského SOMu, procházka městem, sportování nebo fair-trade obchůdek. Ale i novinky v podobě swapu („burzy“) oblečení, únikové hry a fotokoutku. 

Vrcholem události budou nedělní bohoslužby. V průběhu sjezdu bude i prostor pro ranní chvály, večerní Taizé modlitby, Prostor ticha a novinku Duchovní lavička. Jedná se o možnost spojit se s farářem na telefonu a domluvit si s ním v průběhu víkendu schůzku. K dispozici budou farářka Marta Židková a farář Jan Lavický.

Veškeré informace a detailní anotace jednotlivých programů naleznete na webových stránkách www.sjezd2021.cz a na Facebookové události.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
47%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
19%
 
(Počet hlasů celkem: 70)