Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Ze světa / kir / ČTK, red. / 27. října 2021 7:57
Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Ilustrační foto: papež František při bohoslužbě ve slovenském Šaštíně
Autor: Clovekavira.cz / Marketa Zelenkova

Vatikán - Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale František neupřesnil. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.

"První prosincový víkend pojedu do Řecka a na Kypr," řekl papež argentinské agentuře Telam. Podle předchozích informací by papež měl v Řecku navštívit ostrov Lesbos, kde byl již před pěti lety. Tehdy byl řecký ostrov vstupní branou pro desetitisíce migrantů, kteří tam připlouvali z Turecka.

Cesta do Oceánie má být první papežovou zahraniční cestou v příštím roce. Loni měl František navštívit Papuu-Novou Guineu a Východní Timor, cestu ale Vatikán zrušil kvůli pandemii covidu-19.

Papež také řekl, že uvažuje o návštěvě Konga a Maďarska. Hlava katolické církve sice v září navštívila Budapešť, nejednalo se však o státní návštěvu. Papež přijel do země, aby se zúčastnil mezinárodního církevního setkání. V maďarské metropoli pobyl František jen několik hodin a poté odletěl na čtyřdenní návštěvu Slovenska.

Papež, kterému bude 17. prosince 85 let, od roku 2013, kdy stanul v čele katolické církve, uskutečnil zhruba tři desítky zahraničních cest. V posledním roce a půl je ale omezila pandemie covidu-19.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)