Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na zdravotní škole v Brně sbírají peníze i materiál na traumasety pro Ukrajinu

Kraje: Jihomoravský / kir / ČTK / 10. března 2022 18:54
Na zdravotní škole v Brně sbírají peníze i materiál na traumasety pro Ukrajinu

Ilustrační foto: obyvatelé Charkova se ukrývají v metru před nálety
Autor: twitter.com

Brno - Vlna solidarity vyvolaná ruským útokem na Ukrajinu zasáhla také Církevní střední zdravotnickou školu v Grohově ulici v Brně. Studenti a zaměstnanci shromažďují finanční podporu na nákup potravin pro uprchlíky v Konotopu na Ukrajině i zdravotnický materiál v podobě traumasetů, oznámila dnes ČTK učitelka školy Lucie Kuczynská.

Sbírka na nákup zdravotnického materiálu pro traumasety začala ve spolupráci s Nadačním fondem sester františkánek Aby dobro mohlo růst. "Traumasety jsou určené pro poskytování první pomoci. Každý set obsahuje především různé druhy obvazového materiálu, dezinfekci, fyziologický roztok, zaškrcovadlo, fixační dlahu, termofolii a rukavice," popsal ředitel školy David Kasan.

Pro výrobu traumasetů a jejich distribuci na Ukrajinu se vedení školy domluvilo s Českým červeným křížem. Vedle finanční sbírky brzy začne také přímý sběr zdravotnického materiálu na traumasety. "Materiál se bude sbírat na vrátnici naší školy. Seznam potřebného materiálu lze nalézt na našich letáčcích nebo na sociálních sítích," uvedl Kasan.

Škola také podporuje finanční sbírku pro obyvatele ukrajinského Konotopu. O potřebné se starají františkáni v několika klášterech na Ukrajině. Pro školu je to záruka, že peníze míří na správné místo. "Bratři františkáni se tam skutečně starají o lidi, kteří se k nim uchylují v naději, že jim řeholníci pomůžou zajistit to nejnutnější pro život," uvedla Karola Kuczynská z Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka pod ochranou Svaté Rodiny.

Studenti se podílejí na různých aktivitách spojených se sběrem šatstva a dalších běžných potřeb pro ukrajinské maminky s dětmi. "Zvláště těch dětí je mi moc líto," řekla například studentka prvního ročníku ošetřovatelského oboru Adéla Vítová. "Naše místo je u těchto lidí, u lidí, kterým je potřeba pomoci," uvedl další student Silvestr Šedý.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
48%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
22%
 
(Počet hlasů celkem: 120)