Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Biskup Konzbul připomněl v Moravské Nové Vsi loňské tornádo

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 27. června 2022 20:50
Biskup Konzbul připomněl v Moravské Nové Vsi loňské tornádo

Kostel sv. Jakuba staršího v Moravské Nové Vsi poničený tornádem (výřez fotografie)
Autor: Wikipedia.org / Tadeáš Bednarz / Wikimedia Commons

Moravská Nová Ves (Břeclavsko) - Lidé v sobotu zaplnili kostel v Moravské Nové Vsi, kde se uskutečnila mše pod vedením brněnského biskupa Pavla Konzbula. Byla připomínkou loňského tornáda, které na Břeclavsku a Hodonínsku připravilo o život šest lidí a poničilo asi 1200 domů včetně právě kostela v Moravské Nové Vsi. Místní farář Marián Kalina uvedl, že mše je poděkováním Pánu Bohu za pomoc a také všem dobrovolníkům a dárcům za dobrotu.

Přítomní se pomodlili za zasažené tornádem, za oběti, za lidi, kteří přišli o domov. Pomodlili se i za dobrovolníky, dárce, humanitární organizace a pomocníky i za to, aby Bůh chránil obec, kraj i vlast před živelnou katastrofou. Konzbul uvedl, že je potřeba pozornost zaměřit k pomoci a nezabývat se tragédií. „Je potřeba z toho vytěžit něco pozitivního,“ řekl Konzbul. Dodal, že to vše je nyní vidět v Moravské Nové Vsi.

Kalina připomněl, že Konzbul byl v obci hned den po tornádu. „Řekl, ať se nebojím, že to nějak půjde. Dnes děkujeme Pánu Bohu za vše, co jsme dokázali. Za pomoc lidí,“ uvedl farář. Podle něj před tornádem nikdo ani nevěděl, kde je Moravská Nová Ves. Po ničivém živlu se ale do obce sjeli lidé ze všech koutů i ze zahraničí, aby pomohli. „Proto děkujeme všem, kteří pomohli. Dobrovolníkům, ale i hasičům, policistům, všem, kteří přicházeli opakovaně a přichází i dnes,“ řekl Kalina.

V kostele promluvil i ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. „Pro mě byl ten poslední rok rokem radosti, protože se podařilo probudit obrovské nadšení všech lidí pomáhat. Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku, ve které se vybralo 363 milionů korun. Přispělo přes 170.000 dárců z celé České republiky,“ řekl Haičman. Charita rozdělila už 272 milionů Kč a další se chystá rozdělit, plánuje i stavbu sociálního bydlení v Hruškách.

Kalina ČTK také řekl, že se za poslední rok udělalo mnoho práce. „Byl to náročný rok jak po duchovní, tak materiální stránce. Povedlo se nám udělat moc věcí, vylepšily se vzájemné vztahy lidí. To je dobře. Uvědomili jsme si, že vzájemná pomoc je potřebná a že jsou chvíle, kdy na to nestačíme,“ dodal Kalina.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 190)