Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Šest duchovních z pěti církví společně sloužilo bohoslužbu v Moravské Nové Vsi

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 30. srpna 2021 21:32
Šest duchovních z pěti církví společně sloužilo bohoslužbu v Moravské Nové Vsi

Ilustrační foto
Autor: Vít Luštinec

Moravská Nová Ves (Břeclavsko) - Několik desítek věřících dnes večer zaplnilo kostel v Moravské Nové Vsi při Ekumenické bohoslužbě pro Moravu, kterou společně odsloužilo šest duchovních z pěti církví. Další desítky lidí ji sledovali prostřednictvím internetového přenosu. Společnou bohoslužbu připravovali duchovní přibližně měsíc, řekl ČTK farář z Moravské Nové Vsi Marián Kalina. Moravská Nová Ves je jednou z obcí, které v červnu zasáhlo tornádo.

„Myšlenka byla taková, že když jsme si dokázali pomáhat v budování společného díla, aniž bychom zjišťovali kdo je katolík, protestant, metodista nebo adventista, mohli bychom společně také poděkovat,“ řekl Kalina.

Bohoslužbu společně sloužili Marián Kalina a Marek Orko Vácha z Římskokatolické církve, Erika Petříčková z Českobratrské církve evangelické, Ctirad Hrubý z Evangelické církve metodistické, Juraj Jordán Dovala z Církve československé husitské a Daniel Dobeš z Církve adventistů sedmého dne.

„Snažili jsme se vybrat to, co máme ve všech církvích společné. A to je modlitba k bohu, víra v nejsvětější trojici či úcta k písmu svatému. Ty tvořily základ dnešní ekumenické bohoslužby,“ dodal Kalina.

Duchovní společně vybrali i zpěvy, které znají věřící ze všech zúčastněných církví. Při hodinové bohoslužbě mohli lidé také přispívat na opravu kostela v Moravské Nové Vsi. Zaznělo poděkování všem, kdo do obcí zasažených tornádem přijeli pomáhat a kdo se s následky tornáda vypořádávají dosud.

Bouře s kroupami a tornádem o rychlosti až 300 kilometrů v hodině se prohnala Břeclavskem a Hodonínskem poslední červnový čtvrtek. Zanechala za sebou šest zmařených lidských životů a 1200 poškozených domů, z nichž asi 200 muselo k zemi. Škody dosáhly několika miliard korun.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
49%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
29%
 
(Počet hlasů celkem: 105)