Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Novou předsedkyní Vězeňské duchovenské péče se stala katolička Kristýna Čobanová

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 24. dubna 2023 11:06
Novou předsedkyní Vězeňské duchovenské péče se stala katolička Kristýna Čobanová

Nová předsedkyně Vězeňské duchovenské péče Kristýna Čobanová
Autor: https://www.facebook.com/vdpcr

Praha - Novou předsedkyní Vězeňské duchovenské péče (VDP) se ve čtvrtek 20. dubna stala její dosavadní místopředsedkyně Kristýna Čobanová, členka římskokatolické církve. VDP to uvádí na svém facebookovém profilu. Čobanová byla zvolena většinou hlasů na výroční členské schůzi zapsaného spolku, která se konala v Beranově sále na Arcibiskupství pražském za účasti téměř šedesáti dobrovolníků a kaplanů z VDP.

Po osmi letech vystřídala Pavla Zvolánka z církve adventistů, který byl dle stanov předsedou dvě možné funkční období za sebou. Po dvaceti čtyřech letech je tak v čele spolku zástupce jiné církve než církve adventistů. Zvolánek z vězeňství neodchází, kromě členství ve výkonném výboru VDP zůstává zástupcem hlavního kaplana Vězeňské služby ČR a kaplanem věznice Valdice.

Členská základna si na schůzi také hlasováním vybrala nový výkonný výbor. Jeho členy jsou Kristýna Čobanová (předsedkyně), Ladislav Brzobohatý z Církve bratrské, Radmila Sýkorová a Pavel Zvolánek z Církve adventistů s.d., Pavel Kočnar a Zdeněk Turek z Českobratrské církve evangelické a David Smetana z Církve československé husitské.

Nová předsedkyně ve svém nominačním projevu vyjádřila, že služba v rámci vězeňské pastorace je její srdeční záležitostí, chtěla by navázat na stávající projekty spolku a více se věnovat péči členské základně a týmové spolupráci.

Zahájení členské schůze se zúčastnil generální ředitel Vězeňské služby ČR generálmajor Simon Michailidis, arcibiskup Jan Graubner a biskup Zdeněk Wasserbauer.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)