Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež je hluboce zarmoucen tragédii utonulých migrantů, z nemocnice zaslal telegram do Řecka

Ze světa / kir / cirkev.cz, ČTK, red. / 16. června 2023 9:37
Papež je hluboce zarmoucen tragédii utonulých migrantů, z nemocnice zaslal telegram do Řecka

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Papež František zaslal ve čtvrtek 15. června soustrastný telegram apoštolskému nunciovi v Řecku v souvislosti s jednou z nejhorších tragédií, týkajících se migrantů ve vodách Středozemního moře, píše server cirkev.cz.

Podle prvních zpráv utonulo nejméně 78 lidí a více než 100 jich bylo zachráněno. Podle přeživších však mohlo být na lodi až 750 lidí, včetně mnoha dětí. 

V telegramu, který jeho jménem podepsal vatikánský státní sekretář kardinál Pietro Parolin, papež píše, že je „hluboce zděšen zprávou o ztroskotání lodi u řeckého pobřeží s ničivými ztrátami na životech“.

Naděje na nalezení dalších přeživších jsou stále menší. Většina těch, kteří ztroskotání lodi přežili, jsou muži a vyprávějí stejné příběhy s podobnými údaji o počtu cestujících na lodi, včetně množství lidí zavřených v podpalubí, z nichž odhadem 100 byly děti. Obchodníci s lidmi často zavírají lidi do podpalubí, aby si nad nimi udrželi kontrolu. Podle svědectví se lodi porouchal motor a krátce potom se  převrátila a trvalo jen 10 až 15 minut, než se zcela potopila.

Papež František napsal telegram z nemocnice, kde se po operaci břicha dobře zotavuje a lékaři ho z nemocnice propustí "v nejbližších dnech".  Podle agentury AFP o tom ve čtvrtek informoval vatikánský mluvčí Matteo Bruni.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)