Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Festival Svatovítské varhanní večery nabízí mimořádné hudební zážitky

Kraje: Praha / / ČTK / 19. července 2023 23:07
Festival Svatovítské varhanní večery nabízí mimořádné hudební zážitky

Ilustrační foto: pohled do chóru svatovítské katedrály
Autor: Wikipedia.org / Aconcagua / Creative Commons

Praha - Dvanáctý ročník festivalu Svatovítské varhanní večery nabízí od 4. července do 1. srpna mimořádné hudební zážitky v jedinečném prostředí pražské katedrály.

Hudba pěti staletí, od raného baroka po současnost, zazní pod rukama vynikajících českých i zahraničních interpretů různých generací. Alsaský mistr Thierry Mechler uvede v rámci rafinovaně komponované dramaturgie jak díla více i méně známých autorů různých epoch, tak i své improvizační umění, jímž je celosvětově proslulý. Mistr Tomáš Flégr provede mimo jiné i svou oceňovanou transkripci Smetanovy Vltavy pro varhany. Dynamická varhanice Kateřina Málková ve svém působivě sestaveném, současném a spíše minimalisticky laděném repertoáru, představí vedle vířivých skladeb Philipa Glasse i kontemplativnější hudební rovinu v díle Arvo Pärta. Představení slovenské varhanice Evy Flamíkové nabídne naproti tomu hudbu z různých epoch od baroka až po současnost, stejně jako vystoupení mistra Karla Martínka, kterého navíc doprovodí výtečný trumpetista Marek Vajo.

Festival pořádá Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky a Správou Pražského hradu. Koncerty se konají vždy v úterý od 19:00 v prostorách Svatovítského chrámu.

Kompletní program a předprodej vstupenek na www.varhannifestival.cz

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
21%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 91)