Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež na konci září jmenuje 21 nových kardinálů

Ze světa / vlu / ČTK / 9. července 2023 13:37
Papež na konci září jmenuje 21 nových kardinálů

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur

Vatikán - Papež František dnes oznámil, že na konci září jmenuje 21 nových kardinálů. Informoval o tom web Vatican News. Mezi nejvyššími hodnostáři katolické církve budou nově například duchovní z Jeruzaléma, Hongkongu či Jižního Súdánu.

Shromáždění kardinálů, takzvaná konzistoř, se uskuteční 30. září. Osmnáct z 21 nových kardinálů bude moci v budoucnu volit v konkláve nástupce 86letého Františka. Zbylým třem je nad 80 let, a na výběru nového papeže se tak nebudou moci podílet.

Papež svůj výběr nových kardinálů oznámil během pravidelné nedělní modlitby na Svatopetrském náměstí. Kardinálem se stane latinský patriarcha Jeruzaléma Pierbattista Pizzaballa, papežský diplomat Emil Paul Tscherrig původem ze Švýcarska či nový prefekt Dikasteria pro nauku víry, Argentinec Víctor Manuel Fernández. Na seznamu duchovních, kteří se na konci září stanou kardinály, je také hongkongský biskup Stephen Chow či hodnostáři z Jižní Afriky a Jižního Súdánu. Češi ani Slováci na něm nejsou, kardinálem se ale stane arcibiskup z polské Lodže Grzegorz Ryś. Jediným žijícím českým kardinálem je emeritní pražský arcibiskup Dominik Duka.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 205)