Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež znovu vyzval k boji proti klimatickým změnám a k míru na Ukrajině

Ze světa / / ČTK / 24. července 2023 20:20
Papež znovu vyzval k boji proti klimatickým změnám a k míru na Ukrajině

Papež František
Autor: Catholic News Agency / Catholic News Agency

Vatikán - Vlny veder postihující v současné době mnoho částí světa a záplavy v zemích, jako je Jižní Korea, ukazují, že je třeba vyvinout větší úsilí v boji proti klimatickým změnám, uvedl podle agentury Reuters papež František. Znovu také vyzval k nastolení míru na Ukrajině, kde při intenzivním ruském ostřelování přístavu Oděsa v noci na 23. července zemřel nejméně jeden člověk a dalších 22 lidí utrpělo zranění a kde raketa poškodila nejvýznamnější ortodoxní katedrálu ve městě.

"Znovu vyzývám světové vůdce, aby učinili konkrétnější kroky k omezení znečišťujících emisí," řekl papež při své pravidelné modlitbě Anděl Páně na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. "Nedá se to odkládat, protože se to dotýká každého. Chraňme svůj společný domov," dodal papež.

Hlava katolické církve vyjádřila solidaritu s lidmi, kteří trpí důsledky klimatických změn, a s těmi, kdo jim pomáhají. V posledních týdnech byly zaznamenány teplotní rekordy ve Spojených státech či v Číně, s extrémním horkem se potýká také Itálie a Řecko. Na řeckém ostrově Rhodos musely být o tomto víkendu evakuovány tisíce turistů a místních obyvatel kvůli ničivým požárům.

Papež František rovněž připomněl dění na Ukrajině, která čelí ruské agresi. "Dál se modlíme za mír, zvlášť pak za Ukrajinu, jež nadále trpí umíráním a destrukcí, jak se bohužel stalo v Oděse," citovala papeže agentura ANSA.

Papež také poukázal na osud migrantů mířících ze severu Afriky do Evropy a uvedl, že oblast Středozemního moře se nesmí pro migranty stát místem nelidského zacházení a umírání. "Tisíce (migrantů) byly několik týdnů za neuvěřitelného utrpení ponechány v pouštních oblastech," prohlásil papež František podle agentury ANSA.

"Apeluji především na vedoucí představitele a vlády evropských a afrických států, aby poskytli pomoc těmto bratrům a sestrám,"řekl.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)