Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zaměstnanci Charity a dobrovolníci dostali ceny v katedrále sv. Víta

Domácí zpravodajství / / ČTK / 20. října 2023 21:37
Zaměstnanci Charity a dobrovolníci  dostali ceny v katedrále sv. Víta

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha
Autor: Wikipedia.org / Ugliku / Creative Commons

Praha - Deset lidí, kteří svou práci a život spojili s charitou, dostalo dne 20. října v katedrále sv. Víta na Pražském hradě Cenu Charity ČR za rok 2023. Ceremoniálu předcházela bohoslužba k poctě sv. Vincence z Pauly, který je patronem charitní práce, a za charitní dílo. Ceny laureátům předali prezident Charity ČR a biskup Pavel Posád a ředitel Charity ČR Lukáš Curylo.

Na cenu bylo nominováno osm laureátů z diecézních charit, devátého kandidáta nominovala Česká katolická charita – Domovy duchovních a řeholnic, desátý laureát vzešel z řad Charity Česká republika. Cena Charity Česká republika se udílí pravidelně každý rok na podzim od roku 2008 a je poděkováním a vyjádřením uznání za obětavou práci pracovníkům, dobrovolníkům či podporovatelům Charity. Současně je připomínkou svátku patrona charitní práce sv. Vincence z Pauly, který připadá na 27. září a který je zároveň vyhlášen Dnem Charity.

Symbolem Ceny Charity, kterou ocenění dostali, je autorská skleněná soška v podobě plamenného kříže z dílny novoborského sklářského mistra Davida Wünsche. Dnes si ji odnesli vedoucí Centra služeb pro lidi bez domova Diecézní charity Brno Petr Šimon, Petra Vohlídalová z Charity České Budějovice, vrchní sestra Oblastní charity Pardubice Markéta Vašková, Dagmar Lendelová z Charity Lovosice, ředitelka Charity Kroměříž Anna Valachová, Miroslav Hodeček z Diecézní charity ostravsko-opavské, vedoucí Azylového domu Domažlice Jiří Svoboda, ředitelka Střediska Migrace Světlana Porsche, dobrovolnice z Charitního domova Moravec Marie Kašpárková a koordinátorka v sociální oblasti Charity ČR Iva Kuchyňková.

Charita Česká republika je největším nestátním poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb v zemi. Pomáhá zejména lidem, kteří se ocitli v akutní nouzi nebo v tíživé sociální situaci. Ročně jde o více než 190.000 klientů. Zřizovatelem Charity Česká republika je Česká biskupská konference. Prostřednictvím charity naplňuje katolická církev jedno ze svých hlavních poslání - službu diakonie, tedy péči o slabé a potřebné.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
53%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
22%
 
(Počet hlasů celkem: 119)