Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež na žádost lékařů zrušil cestu na klimatický summit do Dubaje

Ze světa / kir / ČTK / 29. listopadu 2023 7:29
Papež na žádost lékařů zrušil cestu na klimatický summit do Dubaje

Papež František
Autor: Catholic News Agency / Catholic News Agency

Vatikán - Papež František dnes na doporučení lékařů zrušil cestu na klimatický summit do Dubaje, oznámil Vatikán. Šestaosmdesátiletého papeže už několik dnů trápí respirační onemocnění s příznaky chřipky. František měl do Dubaje na třídenní návštěvu odletět v pátek a stát se tak první hlavou katolické církve, která by na klimatickou konferenci COP zavítala.

Mluvčí Vatikánu Matteo Bruni řekl, že František se uzdravuje z chřipky a zánětu dýchacích cest, ale že ho „lékaři požádali, aby se nevydával na plánovanou cestu do Dubaje“. Papež podle něho „žádost lékařů s velkou lítostí přijal a cestu zrušil“. Nicméně debat na summitu se chce účastnit a Vatikán co nejrychleji vymyslí způsob, jak to udělat, dodal Bruni.

František často vyzývá k větší ochraně životního prostředí ve svých projevech i písemných dokumentech. Učinil tak například v encyklice, což je jeden z nejvýznamnějších papežských dokumentů, kterou s označením Laudato si“ vydal v roce 2015.

Když bylo papežovi 21 let, prodělal zánět pohrudnice a přišel o část plic.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
53%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
22%
 
(Počet hlasů celkem: 119)