Vatikán hájí kuriálního kardinála Pella vůči kritice

Domácí zpravodajství

Vatikán hájí kuriálního kardinála Pella vůči kritice

ČTK / 1. 6. 2015 18:12

Člen papežské komise pro ochranu nezletilých v rozhovoru s australskou televizí ostře kritizoval šéfa vatikánských financí, australského kardinála George Pella, za jeho "hanebný" přístup k případům sexuálního zneužívání dětí kněžími. Podle Pella jsou ale obvinění z úst Petera Saunderse nepravdivá a zavádějící; za kardinála se jednoznačně postavil i Vatikán.

Domácí zpravodajství

V Praze probíhají Dny víry

Vlastní zpráva / 1. 6. 2015 10:11

V Praze probíhají Dny víry Dny, víry, týdenní ekumenický festival, který chce představit víru a životní styl současných křesťanů ostatním lidem, zahájila v sobotu bohoslužba v katedrále sv. Víta. Během prvního červnového týdne se v centru hlavního města uskuteční řada přednášek, diskuzí, koncertů, výstav nebo nabídek k modlitbě a duchovnímu programu.

Domácí zpravodajství

Aktuálně.cz: Prezident Zeman nad Hradem vyvěsí husitský prapor

ČTK / 31. 5. 2015 17:48

Aktuálně.cz: Prezident Zeman nad Hradem vyvěsí husitský prapor Prezident Miloš Zeman v pátek 5. června nad Pražským hradem vyvěsí husitský prapor. Hodlá tím zahájit oslavy 600. výročí upálení církevního reformátora Jana Husa. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz.

Domácí zpravodajství

Obviněný havlíčkobrodský kněz zůstává ve vazbě

ČTK / 29. 5. 2015 10:40

Obviněný havlíčkobrodský kněz zůstává ve vazbě Kněz Erik Tvrdoň, kterému odvolací soud v Pardubicích zrušil pětiletý trest vězení za znásilnění a pohlavní zneužívání několika žen, zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom vrchní soud, který zamítl Tvrdoňovu stížnost.

Domácí zpravodajství

Slezští evangelíci se sejdou k jednání synodu

SCEAV / 28. 5. 2015 23:52

Slezští evangelíci se sejdou k jednání synodu V sobotu 30. května se uskuteční zasedání synodu Slezské církve evangelické augsburského vyznání (SCEAV). Heslo synodu zní Evangelizace, misie a diakonie církve, hlavní přednášku na téma Důležitost misie v diakonii a diakonie v misii přednesou ředitelka Slezské diakonie Zuzana Filipková a předseda Křesťanského společenství Milan Pecka. Místem konání synodu je Sborové centrum v Komorní Lhotce.

Článek měsíce

Mezi chválou a vymezením: nad homilií Jana Graubnera

Jana Šídlová / 7. 4. 2026

Kraje

6. 1. 2013 9:51

Dnes je svátek Zjevení Páně

5. 1. 2013 23:00

Tříkrálový pochod dnes prošel po Hradčanech

5. 1. 2013 22:09

Opoziční VV podaly ústavní stížnost na církevní restituce

5. 1. 2013 13:18

Pražský arcibiskup Duka byl před rokem jmenován kardinálem