Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V rajhradském klášteře otevřeli pro návštěvníky opravenou část prelatury

Domácí zpravodajství

V rajhradském klášteře otevřeli pro návštěvníky opravenou část prelatury

ČTK / 31. 10. 2013 17:10

Opravené jižní křídlo prelatury benediktinského klášteře v Rajhradě na Brněnsku se dnes otevřelo návštěvníkům. Památník písemnictví na Moravě zde nechal vzniknout druhou prohlídkovou trasu. Rekonstrukce křídla prelatury skončila před rokem, lidé však nahlédnou i do dosud neopravených prostor, které zdevastovali vojáci před rokem 1989, sdělila ČTK Kristýna Cimalová z Muzea Brněnska. 

Domácí zpravodajství

Cyrilometodějskou tradici připomene rozsáhlá výstava v Anežském klášteře

ČTK / 31. 10. 2013 17:03

Cyrilometodějskou tradici připomene rozsáhlá výstava v Anežském klášteře V gotických prostorách kláštera sv. Anežky bude od pátku přístupná výstava nazvaná CM 863 s podtitulem Svatí Cyril a Metoděj - Dějiny, tradice, úcta. Je součástí oslav 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu a představí archeologické nálezy, památky sochařství, malířství, knižní kultury, uměleckého řemesla, písemnictví a architektury. 

Domácí zpravodajství

Královéhradecký kraj prodává opočenský klášter. S bezplatným převodem na město nesouhlasí

Ceskatelevize.cz / 31. 10. 2013 16:58

Královéhradecký kraj prodává opočenský klášter. S bezplatným převodem na město nesouhlasí Královéhradecký kraj připravuje prodej barokního kláštera v Opočně soukromému vlastníkovi. Radnice chce prodeji zabránit a požádala kraj, aby – když už bývalý kapucínský klášter nechce – areál raději převedl na město. To by ho však chtělo získat bezplatně, což se zase nezamlouvá kraji, informuje Česká televize.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka je v těchto dnech na návštěvě Ukrajiny

Apha.cz / 31. 10. 2013 16:24

Kardinál Duka je v těchto dnech na návštěvě Ukrajiny Kardinál Dominik Duka ve dnech v těchto dnech podniká cestu po Ukrajině. Během neoficiální návštěvy se setká s představiteli tamní římskokatolické církve, řeckokatolické církve a pravoslaví a navštíví nejdůležitější duchovní místa Ukrajiny. Kardinál Duka zahájil svoji cestu v úterý a vrací se zítra.

Domácí zpravodajství

V Litoměřicích slavnostně otevřeli novou budovu tamější Diecézní charity

Dltm.cz / 31. 10. 2013 16:18

V Litoměřicích slavnostně otevřeli novou budovu tamější Diecézní charity V kostele Všech svatých na Mírovém náměstí v Litoměřicích se v pátek sešlo více než 60 příznivců a přátel litoměřické Charity, aby společně poděkovali za úspěšné dokončení opravy nového charitního sídla. Bohoslužbu celebroval Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
59%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
23%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
18%
 
(Počet hlasů celkem: 17)