Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Biskupové radí volit ty, kdo slouží občanům a nepřináší příliš jednoduchá řešení

Domácí zpravodajství

Biskupové radí volit ty, kdo slouží občanům a nepřináší příliš jednoduchá řešení

ČTK / 13. 9. 2022 19:32

Čeští a moravští biskupové apelují na věřící, aby v nadcházejících volbách věnovali svou pozornost těm, kdo se nějakým způsobem již osvědčili ve službě svým spoluobčanům a také těm, kteří nepřinášejí příliš jednoduchá řešení a nestaví se do role spasitelů.

Ze světa

Ruský patriarcha Kirill vyzval k modlitbám za Putina a armádu

ČTK / 13. 9. 2022 13:43

Ruský patriarcha Kirill vyzval k modlitbám za Putina a armádu Moskevský patriarcha Kirill vyzval věřící k modlitbám za prezidenta Vladimira Putina a ruskou armádu. Země podle nejvyššího představitele ruské pravoslavné církve nastoupila na „osudovou misi“ proti cizím mocnostem, které chtějí zničit její nezávislost.

Domácí zpravodajství

Ve svatovítské katedrále bude ekumenická modlitba za Alžbětu II.

ČTK / 12. 9. 2022 15:10

Ve svatovítské katedrále bude ekumenická modlitba za Alžbětu II. Ve svatovítské katedrále v Praze se ve čtvrtek 15. září od 18:00 uskuteční ekumenická modlitba za královnu Alžbětu II. Panovnice, která stála v čele britské monarchie 70 let a byla také nejvyšší představitelkou anglikánské církve, zemřela minulý týden v 96 letech. Setkání ve svatovítském chrámu pořádá Arcibiskupství pražské, Ekumenická rada církví a Anglikánská evropská diecéze.

Ze světa

Ve Frankfurtu nad Mohanem pokračuje Synodální cesta: neprošel text o změně sexuální morálky v církvi

Vlastní zpráva / 12. 9. 2022 12:43

Ve Frankfurtu nad Mohanem pokračuje Synodální cesta: neprošel text o změně sexuální morálky v církvi Ve dnech 8.-10. září v německém Frankfurt nad Mohanem se konalo IV. plenární zasedání německého reformního procesu Synodální cesta. Byly odhlasovány texty Ženy ve službách a úřadech v církvi, Nové hodnocení homosexuality v nauce církve a Základ služby církve. Naopak dokument o sexuální morálce v církvi  nebyl přijat. Ke schválení chyběly tři hlasy biskupů.

Ze světa

Anglikánští biskupové z celého světa se sešli na Lambethské konferenci v Anglii

www.getsemany.cz / 12. 9. 2022 1:23

Anglikánští biskupové z celého světa se sešli na Lambethské konferenci v Anglii Anglikánští biskupové z celého světa se setkali na XV. Lambethské konferenci, která se uskutečnila od 26. července do 8. srpna. Na konferenci se v Canterbury sešlo přibližně 650 biskupů ze 165 zemí, aby se společně účastnili bohoslužeb, modliteb a diskusí o klíčových otázkách ovlivňujících život jejich společenství na celém světě.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)