Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Téměř 300 zástupců Ruské pravoslavné církve podepsalo protiválečné prohlášení

Ze světa

Téměř 300 zástupců Ruské pravoslavné církve podepsalo protiválečné prohlášení

Vlastní zpráva / 5. 3. 2022 1:04

Prohlášení duchovních Ruské pravoslavné církve s výzvou ke smíření podepsalo téměř 300 ruských kněží a dalších zástupců církve.  V textu je místo slova válka požito slovo <Roskomandzor>, což je ruská Federální služba pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií, která v Rusku řeší cenzuru a aktuálně zakazuje použití slova „válka“.

Ze světa

Papež František se po třech letech vrátí na cestu do Afriky

ČTK, red. / 5. 3. 2022 0:33

Papež František se po třech letech vrátí na cestu do Afriky Papež František na začátku července navštíví Jižní Súdán a Kongo. Informoval o tom ve čtvrtek Vatikán. Návštěvu Jižního Súdánu, nejmladšího státu na světě, František několikrát odložil kvůli obavám o bezpečnost. František se do Afriky vrátí po třech letech. V dubnu navštíví Maltu

Ze světa

Při výbuchu v mešitě v pákistánském Péšávaru zemřelo nejméně 56 lidí, uvedla nemocnice

ČTK / 5. 3. 2022 0:24

Při výbuchu v mešitě v pákistánském Péšávaru zemřelo nejméně 56 lidí, uvedla nemocnice Při útoku sebevražedného atentátníka na šíitskou mešitu v pákistánském Péšávaru zemřelo nejméně 56 lidí. Dalších bezmála 200 lidí utrpělo zranění, uvedly zahraniční agentury s odkazem na místní nemocnici. K útoku se večer přihlásila teroristická skupina Islámský stát (IS). Policie se obává, že bilance mrtvých není konečná, protože dalších 50 lidí se nachází v kritickém stavu.

Domácí zpravodajství

Šéf biskupské konference se obrátil na ruského patriarchu, aby se zasadil o konec války

ČTK, red. / 3. 3. 2022 23:45

Šéf biskupské konference se obrátil na ruského patriarchu, aby se zasadil o konec války Olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference (ČBK) Jan Graubner dnes dopisem vyzval moskevského patriarchu Kirilla k tomu, aby se okamžitě zasadil o ukončení válečného konfliktu na Ukrajině.

Ze světa

Papež svět vyzval, aby myslel na bombardované Ukrajince, poděkoval Polákům

ČTK, red. / 3. 3. 2022 10:15

Papež svět vyzval, aby myslel na bombardované Ukrajince, poděkoval Polákům Papež František ve středu vyzval celý svět, aby myslel na Ukrajince ukrývající se před ostřelováním. Polsku při pravidelné generální audienci poděkoval, že přijalo velkou část uprchlíků ze sousední země. František již dříve prohlásil Popeleční středu za den modliteb a půstu za mír na Ukrajině.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
55%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
15%
 
Ne
10%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 110)