Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František podepíše v Assisi novou encykliku

Ze světa

Papež František podepíše v Assisi novou encykliku

ČTK, cirkev.cz / 8. 9. 2020 18:23

Papež František příští měsíc uskuteční svou první cestu mimo Řím od doby, kdy Itálie začala zavádět opatření proti šíření koronaviru. Vatikán oznámil, že 3. října zavítá do italského města Assisi. Čeká se, že papež v Assisi podepíše svou novou encykliku nazvanou „Bratři všichni“ o bratrství a sociální náklonnosti.

Ze světa

Při první veřejné audienci po půl roce se papež modlil za Libanon

ČTK / 5. 9. 2020 15:51

Při první veřejné audienci po půl roce se papež modlil za Libanon Po půlroční přestávce vynucené pandemií covidu-19 se ve středu ve Vatikánu konala první generální audience papeže za přítomnosti věřících. Usmívající se papež František na ní vyjádřil radost, že se po půlročním virtuálním vysílání audiencí přes internet opět vidí s věřícími tváří v tvář. Papež také připomněl tragickou explozi v Bejrútu z počátku srpna.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka požehnal kontrarozvědce BIS a jejímu praporu

ČTK / 5. 9. 2020 15:42

Kardinál Duka požehnal kontrarozvědce BIS a jejímu praporu Kardinál Dominik Duka ve středu slavnostně požehnal Bezpečnostní informační službě (BIS) a jejímu praporu. Kontrarozvědka o tom informovala na svých webových stránkách. Duka popřál přítomným důstojníkům, aby vytrvali ve své službě a obstáli ve všech zkouškách. Ředitel BIS Michal Koudelka uvedl, že v setkání vidí řadu symbolů a jedním z nich je, že církvi stejně jako tajné službě leží na srdci osud ČR.

Domácí zpravodajství

Věšení vlajky na mariánský sloup s "nebinární Madonou" přerušili strážníci

ČTK / 5. 9. 2020 9:56

Věšení vlajky na mariánský sloup s Středeční happening několika aktivistů u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze přerušili strážníci městské policie. Akce, jejíž součástí byla modlitba a vyvěšení "vlajky s nebinární Madonou" na balustrádu sloupu, podle policie neměla povolení. Umělkyně Darina Alster chtěla happeningem upozornit na útlak, kterému čelí LGBTQ (lesby, gayové, bisexuálové, transgender a queer osoby) a ekologičtí aktivisté.

Domácí zpravodajství

Česká biskupská konference se distancovala od vyjádření Hany Lipovské

Vlastní zpráva / 1. 9. 2020 15:45

Česká biskupská konference se distancovala od vyjádření Hany Lipovské Česká biskupská konference (ČBK) se neztotožňuje s vyjádřením Hany Lipovské v rozhovoru, jak ho zveřejnil Týdeník HROT, ohledně postojů k Evropské unii. Podle biskupů se jedná o osobní názory paní Lipovské a práci redaktorů, ne o postoj České biskupské konference.

Článek měsíce

Kázání proti národu

Martin C. Putna / 10. 11. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 364)