Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Sněmovna schválila zdanění církevních restitucí, přehlasovala veto Senátu

Domácí zpravodajství

Sněmovna schválila zdanění církevních restitucí, přehlasovala veto Senátu

ČTK/red / 23. 4. 2019 17:46

Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodla o tom dnes Sněmovna, když přehlasovala senátní veto předlohy poslanců KSČM. Senátoři označovali zdanění náhrad za protiústavní, u většiny poslanců ale s tímto argumentem neuspěli. Novela nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi.

Ze světa

Útoky na kostely a hotely na Srí Lance mají 310 obětí

ČTK, mn / 23. 4. 2019 10:39

Útoky na kostely a hotely na Srí Lance mají 310 obětí Počet obětí nedělních teroristických útoků na Srí Lance vzrostl na 310. Informovala o tom dnes místní policie, která během pátrání po možných pachatelích zadržela již na 40 lidí. Mezi nimi je i syrský občan, který je ve vazbě. Úřady připisují masakr, kvůli němuž byl v zemi vyhlášen výjimečný stav, místní islamistické skupině s kontakty v zahraničí. 

Ze světa

Světový židovský kongres odsoudil velikonoční tradici "soudu nad Jidášem"

ČTK / 23. 4. 2019 10:41

Světový židovský kongres odsoudil velikonoční tradici Světový židovský kongres (WJC) odsoudil velikonoční tradici "soudu nad Jidášem", kterou letos obnovili ve východopolském městě Pruchnik. Zvyk je podle něj otevřeně antisemitský, informovala  agentura AFP.

Domácí zpravodajství

Papežský nuncius slavil Velikonoce v pražské Akademické farnosti.

Vlastní zpráva / 21. 4. 2019 22:35

Papežský nuncius slavil Velikonoce v pražské Akademické farnosti. Apoštolský nuncius arcibiskup Charles Daniel Balvo sloužil hlavní velikonoční bohoslužbu  v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora. Při ní bylo letos  pokřtěno a biřmováno 41 dospělých. Nuncius působil při mši velmi bezprostředně, nešetřil humorem a prokázali velký pokrok ve znalosti češtiny.

Ze světa

Papež František pronesl tradiční poselství Městu a světu. Odsoudil útok na Sri Lance

ČTK / 21. 4. 2019 15:33

Papež František pronesl tradiční poselství Městu a světu. Odsoudil útok na Sri Lance Papež František dnes v tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) vyzval světové politiky, aby nechali stranou své názorové rozdíly a pracovali společně na míru. Před desítkami tisíc věřících na Svatopetrském náměstí papež zmínil konflikty v Africe či na Blízkém východě i politické krize v některých zemích Latinské Ameriky. Odsoudil též dnešní teroristické útoky v kostelích a hotelech na Srí Lance, při nichž zemřelo nejméně 207 lidí a přes 400 dalších bylo zraněno.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)