Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Noc kostelů otevře přes 1600 chrámů, kaplí a modliteben

Domácí zpravodajství

Noc kostelů otevře přes 1600 chrámů, kaplí a modliteben

Vlastní zpráva / 24. 5. 2019 9:45

Více než 1600 kostelů bude dnes večer a v noci otevřeno, aby se zapojily do dalšího ročníku Noci kostelů. Připraveno je okolo 7700 programů, na návštěvníky čekají koncerty, workshopy, přednášky a komentované prohlídky bohoslužebných prostor. Informace o programu i místech, která bude možné letos navštívit, jsou k dispozici na webu Noci kostelů.

Domácí zpravodajství

Ústavní stížnost na zdanění církevních restitucí podpořilo 42 senátorů

ČTK / 21. 5. 2019 13:39

Ústavní stížnost na zdanění církevních restitucí podpořilo 42 senátorů  Ústavní stížnost na zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích, kterou vypracovala KDU-ČSL, podpořilo 42 senátorů. Kromě lidovců jsou mezi nimi i členové senátorských klubů ODS, Senátor 21 a tři senátoři vládní ČSSD, která ve Sněmovně zákon podpořila.

Domácí zpravodajství

Synodní víkend zažili i slezští evangelíci

sceav.cz, red. / 20. 5. 2019 19:02

Synodní víkend zažili i slezští evangelíci Magazín Christnet přinesl zprávu o probíhajícím zasedání synodu ČCE. V jednání synodu i další evangelické denominace Slezské církve evangelické augsburského vyznání (SCEAV). Tento dovětek upřesňuje, že církev se hlásí především k odkazu Lutherovy reformace.

Ze světa

Papež označil svobodu médií za důležitý indikátor "zdraví státu"

ČTK / 20. 5. 2019 18:36

Papež označil svobodu médií za důležitý indikátor Papež František vyzval novináře, aby se vyhýbali falešným zprávám a aby se zabývali lidmi, kteří jsou v těžké situaci, ale už jim není věnována pozornost. Při sobotním setkání se zahraničními zpravodaji ve Vatikánu také vzdal čest novinářům, kteří zemřeli při výkonu své práce, a zdůraznil, že svoboda médií je indikátor toho, v jakém stavu se daná země nachází.

Domácí zpravodajství

Zasedal synod ČCE. Biskup Holub ocenil demokratické vedení evangelické církve

Vlastní zpráva / 18. 5. 2019 11:19

Zasedal synod ČCE. Biskup Holub ocenil demokratické vedení evangelické církve V budově Autoklubu České republiky v pražské Opletalově ulici zasedá od 16. do 18. května synod Českobratrské církve evangelické. Synod se koná jednou ročně, na programu jsou jednání týkající se vyznání, chodu i správy církve. Synod pozdravil i biskup Holub, který ocenil demokratické principy správy evangelické církve

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)