Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Rumunská pravoslavná církev vysílá rozporné signály ohledně očkování

Ze světa

Rumunská pravoslavná církev vysílá rozporné signály ohledně očkování

Eurozprávy, Zdravotnický deník, New York Times /lk / 10. 11. 2021 10:38

Během října dopadla na východní Evropu nová vlna pandemie koronaviru, která postihla hlavně neočkovanou populaci. V těchto týdnech hlásí nejvyšší úmrtnost na covid ve světě Rumunsko, které provedení vakcinace svěřilo armádě, nejrespektovanější instituci v zemi. Velký respekt má i pravoslavná církev. Ta ale ohledně vakcín vysílá rozporuplné signály.

Ze světa

Během listopadové Křišťálové noci hořely synagogy a židovské obchody

Vlastní zpráva / 9. 11. 2021 20:56

Během listopadové Křišťálové noci hořely synagogy a židovské obchody  Křišťálová noc  je označení pro protižidovský pogrom, který se odehrál v noci z 9. na 10. listopadu 1938 v Německu, k němu připojeném Rakousku a v Sudetech. Bylo zabito podle nejčastějšího zmiňovaného údaje 91 Židů. Po Křišťálové noci bylo okolo 30 000 Židů internováno v koncentračních táborech. Vypáleny byly stovky synagog.

Ze světa

Papež František se setkal s palestinským prezidentem. Oba podpořili dvoustátní řešení

vaticannews /lkt / 9. 11. 2021 0:42

Papež František se setkal s palestinským prezidentem. Oba podpořili dvoustátní řešení Papež František přijal 4. listopadu na soukromé audienci ve Vatikánu palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse. V souvislosti s mírovým procesem mezi Izraelci a Palestinci zdůraznili potřebu obnovy přímého dialogu k dosažení dvoustátního řešení.

Domácí zpravodajství

Evangelická Diakonie spustila projekt chytrých domovů pro seniory

ČTK / 8. 11. 2021 15:25

Evangelická Diakonie spustila projekt chytrých domovů pro seniory Diakonie Českobratrské církve evangelické a technologická společnost Sigfox spustily v Česku projekt chytrých domovů pro seniory. Ve více než 150 zařízeních Sigfox postupně zavede čidla napojená na internet věcí (IoT). Ty budou sledovat kvalitu prostředí, bezpečí klientů i spotřebu energií.

Ze světa

Francouzští biskupové uznali odpovědnost církve za sexuální delikty

ČTK, sve / 7. 11. 2021 17:08

Francouzští biskupové uznali odpovědnost církve za sexuální delikty Francouzští biskupové uznali "institucionální odpovědnost", kterou nese církev za sexuální delikty vůči tisícům dětí v posledních desetiletích. Biskupové rovněž hovořili o "systémové dimenzi" těchto zločinů, které ve své nedávné zprávě popsala po dvouletém vyšetřování nezávislá komise. 

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)