Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Domácí zpravodajství

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Charita / 6. 5. 2021 17:20

Celý svět se znepokojením sleduje, jak se Indie vypořádává s následky pandemie covid-19. Tamní nemocnice se potýkají s nedostatkem kyslíku, lůžek a personálu, mnozí lidé umírají doma bez jakékoliv léčby. Diecézní charita Hradec Králové proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již operativně zřídili potřebná léčebná centra.

Ze světa

Alexandr Navalnyj oslavil pravoslavné Velikonoce po dvaceti dnech hladovky

Vlastní zpráva / 6. 5. 2021 11:17

Alexandr Navalnyj oslavil pravoslavné Velikonoce po dvaceti dnech hladovky Alexej Navalnyj ruský právník a politický  opoziční aktivista, který byl v únoru odsouzen ke 3,5 letům odnětí svobody, držel před Velikonocemi 20 dní protestní hladovku, až musel být převezen do vězeňské nemocnice. Hladovku ukončil 22. dubna na radu svých přátel. V neděli, kdy pravoslavní věřící po celém světě oslavili Velikonoce, napsal na svém facebookovém profilu: „Kristus byl vzkříšen! Život a láska zvítězily,“ a dodal, že letošní Velký post byl pro něj obzvlášť obtížný.

Výběr Christnetu

Podpořte provoz portálu Christnet.eu

Vlastní zpráva / 5. 5. 2021 9:27

Podpořte provoz portálu Christnet.eu Vaše pomoc a zájem jsou rozhodující pro další nezávislé fungování magazínu Christnet.eu. Prosíme podpořte naší činnost finančním darem, jakkákoliv částka je pro budoucnost projektu důležitá. I nadále chceme vytvářet nezávislé zpravodajství a publicistiku. Podpořit nás můžete i sdílením článků na Facebooku a dalších sociálních sítích.

Ze světa

Izrael držel den smutku za 45 obětí tlačenice při náboženském shromáždění

ČTK / 3. 5. 2021 0:41

Izrael držel den smutku za 45 obětí tlačenice při náboženském shromáždění Izrael držel v neděli den smutku za 45 lidí, kteří zemřeli při tlačenici během shromáždění příslušníků ortodoxní židovské komunity na hoře Meron, jež se konalo ze čtvrtka na pátek na severu země. Vlajky jsou spuštěny na půl žerdi. Úřady vyšetřují, kdo je za jednu z nejtragičtějších civilních katastrof v historii Izraele zodpovědný. 

Ze světa

Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně

ČTK / 3. 5. 2021 0:06

Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně Pravoslavní křesťané se v Jeruzalémě sešli k obřadu svatého ohně. Díky uvolnění koronavirových restrikcí v Izraeli jich letos bylo mnohem více než v loňském roce. Podle věřících se svatý oheň v chrámu Božího hrobu spontánně každoročně rozhoří na znamení toho, že Ježíš stále myslí na své následovníky. Tradice je stará 1500 let. První zmínka o této události, která je symbolem Kristova vzkříšení, spadá do 4. století. 

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 318)