Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František blahořečil

Ze světa

Papež František blahořečil "světce v džínách"

Vlastní zpráva / 15. 10. 2020 11:24

Papež František minulou sobotu 10. října blahořečil v bazilice svatého Františka z Assisi Carla Acustise, který zemřel v patnácti letech na leukémii. Církev Acutisovu hrobku v Assisi otevřela na začátku měsíce. Jeho tělo, oděné v džínách, svetru a teniskách, vystavila ve svatyni do 17. října.

Ze světa

Před 80 lety začala nejtragičtější historie varšavského ghetta

ČTK / 14. 10. 2020 10:46

Před 80 lety začala nejtragičtější historie varšavského ghetta Před 90 lety nacisté zřídili židovské ghetto ve Varšavě. Rozkaz k vytvoření ghetta, které se nacházelo na severu města v centru bývalé židovské čtvrti, vydal nacistický guvernér Ludwig Fischer 2. října 1940. Do 16. října se museli do ghetta nastěhovat všichni Židé, kteří žili mimo oblast, a naopak se museli vystěhovat všichni Poláci.

Domácí zpravodajství

Nejméně do konce října je povoleno shromáždění pouze 6 osob. Týká se to i bohoslužeb, nikoliv pohřbů

Vlastní zpráva / 13. 10. 2020 0:13

Nejméně do konce října je povoleno shromáždění pouze 6 osob. Týká se to i bohoslužeb, nikoliv pohřbů Vláda s platností od středy 14. října vyhlásila další výrazná omezení počtu shromážděných a to maximálně na 6 osob. Týká se to i bohoslužeb, nikoliv svateb či pohřbů. Buoou zavedena i další velmi přísná opatření, jako je uzavření všech stupňů škol nebo restaurací. Kvůli uzavření kolejí se pak brzy ozvali studenti.

Ze světa

Prezident Mexika žádá po papeži omluvu za utrpení původních obyvatel při rozvratu říše Aztéků

ČTK / 12. 10. 2020 23:35

Prezident Mexika žádá po papeži omluvu za utrpení původních obyvatel při rozvratu říše Aztéků Mexický prezident v otevřeném dopise vyzval papeže Františka, aby se Vatikán omluvil za roli katolické církve při španělském dobývání Aztécké říše před 500 lety. Zároveň ho požádal o zapůjčení rukopisů z mexické předkoloniální a koloniální éry, které se nacházejí ve vatikánské knihovně, uvedla dnes agentura AP.

Ze světa

Ve Vatikánu bude soud kvůli možnému zneužívání v místním semináři

ČTK / 12. 10. 2020 22:25

Ve Vatikánu bude soud kvůli možnému zneužívání v místním semináři Před vatikánským soudem začne tento týden proces se dvěma kněžími, z nichž jeden je podezřelý ze sexuálního zneužívání mladistvého seminaristy a druhý z krytí trestného činu.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
67%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
11%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
22%
 
(Počet hlasů celkem: 9)