Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Biskup, který boural opilý, vyvázl s podmínkou

Ze světa / vlu / ČTK / 26. ledna 2013 8:34

Varšava - Varšavský soud v pátek odsoudil pomocného biskupa Piotra Jareckého (57) k šesti měsícům odnětí svobody s dvouletou podmínkou za to, že usedl za volant vozu v opilosti. Říjnová jízda v centru metropole skončila nárazem do sloupu veřejného osvětlení - a pak vyšlo najevo, že v řidičově krvi kolovalo 2,5 promile alkoholu. Jareckému hrozily až dva roky vězení. Doposud nebyl však trestán.

Prelát byl podle televize TVN 24 také potrestán zákazem řízení na čtyři roky a pokutou 2400 zlotých (asi 15.000 korun). Verdikt soudkyně vysvětlila tím, že od obžalovaného se čekalo, že svých chováním půjde společnosti příkladem. 

Sám biskup si ponaučení nevyslechl, k vynášení rozsudku se totiž nedostavil. Alespoň se však omluvil na webu varšavského arcibiskupství. "Prosím o odpuštění všechny, kterých se dotklo mé selhání, zvláště pak prosím o odpuštění věřící ve Varšavě, jejichž důvěru jsem zklamal," napsal biskup a slíbil, že co nejdříve podstoupí odvykací léčbu, aby se návyku zbavil. Dal se také "k dispozici" papeži Benediktu XVI.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 131)