Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Armáda koupila 4 tisíce Biblí v maskáčovém obalu

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 15. ledna 2014 18:05
Armáda koupila 4 tisíce Biblí v maskáčovém obalu

Bible pro armádu
Autor: Armáda ČR

Praha - Armáda bez otevřené soutěže nakoupila od České biblické společnosti za 1,8 milionu korun 4000 výtisků bible. Bible se dá běžně sehnat už za 300 korun, vojáci ale kvůli speciálním úpravám zaplatili za každou publikaci o 150 korun víc, uvedly dnes Lidové noviny (LN). Armáda nákup obhajuje.

Zakázku podle LN prodražily různé požadavky na provedení, armáda chtěla obal z hrubého plátna v maskáčovém provedení v pískovém odstínu a s obrázkem české vlajky, kapesní formát a suchý zip, aby se kniha neotvírala. "Staré bible již došly," řekla deníku k nákupu mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Dalších pět let se prý už zase nebudou kupovat. Dříve si podle LN vojáci vystačili se základní variantou bible. V roce 2008 ministerstvo pořídilo u stejného výrobce 6000 biblí.

Resort publikace koupil přímo od České biblické společnosti bez klasické soutěže. "Přestože byl osloven jeden subjekt, porovnávali jsme nabídkové ceny biblí v podobném designu a provedení," obhajuje v LN podmínky zakázky Růžičková. Ředitel biblické společnosti Pavel Novák připustil, že jeden výtisk lze v běžnějším provedení pořídit i laciněji. Cenu jiných typů vazeb podle něj snižuje i to, že se jich na rozdíl od čtyřtisícové zakázky pro vojsko vyrobí desítky tisíc.

Podle Růžičkové nemohla armáda koupit bible od jiného dodavatele. Pro duchovní službu potřebuje totiž text pouze v oficiálním ekumenickém překladu. "Česká biblická společnost, která zabezpečovala bible pro armádu, má jako jediná v ČR výlučná práva pro vydávání Českého ekumenického překladu textu bible a je výlučným vlastníkem všech sazeb s tím spojených," sdělila ČTK Růžičková.

"Zaznamenáníhodný" je podle LN i další moment. "Ministerstvo obrany stanovilo předpokládanou hodnotu zakázky na 1,8 milionu korun, nabídka České biblické společnosti byla i s daní jen o 1400 Kč nižší. Podle Růžičkové vojáci předpokládanou hodnotu zakázky stanovili na základě předchozích zkušeností s nákupem biblí v roce 2008.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
27%
 
(Počet hlasů celkem: 288)