Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež dnes přiletí do Jordánska

Ze světa / juml / ČTK / 24. května 2014 10:13
Papež dnes přiletí do Jordánska

Jorge Mario Bergoglio, první papež pocházející z amerického kontinentu a první z Tovaryšstva Ježíšova
Autor: Flickr.com / Jeffrey Bruno / Creative Commons

Ammán - Papež František dnes kolem poledne přistane v jordánské metropoli Ammánu a zahájí tam třídenní návštěvu Blízkého východu. Kromě Jordánska zavítá pak v neděli a v pondělí také na palestinský západní břeh Jordánu a do Izraele.

V Jordánsku ho po přijetí u královského páru čeká mše. Zahájí ji v 15:00 SELČ na ammánském stadionu. Až 1400 mladých Jordánců má při ní projít prvním přijímáním. Ve farnostech na ni bylo rozdáno na 50.000 vstupenek.

Pak pojede František k řece Jordán do míst, kde podle křesťanské tradice působil Jan Křtitel. V Betánii na Jordánu, kde byl podle tradice pokřtěn Ježíš, se sejde také se syrskými uprchlíky a hendikepovanými lidmi. Podle jordánských sdělovacích prostředků by tohoto setkání mohl využít k tomu, aby se vyjádřil k syrskému konfliktu.

V sedmimilionovém Jordánsku se ke křesťanské víře hlásí asi 250.000 lidí, ve dvacetimilionové Sýrii až deset procent občanů. Podle dostupných údajů je mezi miliony syrských uprchlíků, jež vyhnal vleklý syrský konflikt z domovů, na 400.000 křesťanů. Jordánsko přijalo na 600.000 syrských běženců.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)