Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Číně byly zadrženy desítky členů neoficiální církve

Ze světa / kir / ČTK / 10. prosince 2018 16:55
V Číně byly zadrženy desítky členů neoficiální církve

Ilustrační foto - čínští křesťané
Autor: Flickr.com / Thomas Bemin

Peking - Čínská policie zadržela v noci na dnešek ve městě Čcheng-tu na jihozápadě země desítky členů neoficiální protestantské církve. S odvoláním na organizaci pro lidská práva ChinaAid o tom dnes informovala agentura AP.

Příslušníci čínských bezpečnostních sil provedli v nočních hodinách razie v domovech duchovních i řadových členů církve, která je známá pod anglickým názvem Early Rain Covenant Church. Počet zatčených se pohybuje mezi 80 a 100.

Čína je pravidelně terčem kritiky za porušování lidských práv a potlačování náboženských svobod. Svoboda vyznání je v Číně dána ústavou, v praxi ale podléhají náboženská hnutí státní kontrole.

Čínští křesťané - jichž je odhadem 60 milionů - jsou tak rozděleni na oficiální církev, která je podřízena všemocné komunistické straně, a na podzemní církev, která je věrná Vatikánu, pokud jde o katolíky, a v případě protestantů je nezávislá.

Razie, která začala v neděli a pokračovala i během dnešního mezinárodního Dne lidských práv, ukazuje vládu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga jako "nepřítele univerzálních hodnot, jako jsou náboženské svobody", uvedl v prohlášení Bob Fu, zakladatel a předseda organizace ChinaAid. Mezi zatčenými je i blízký přítel Boba Fua, farář Wang I a jeho manželka, uvedla agentura AP.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 86)