Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní dny Litomyšl

Polský prezident Duda se po znovuzvolení jel modlit do Čenstochové

Ze světa / kir / ČTK / 14. července 2020 11:12
Polský prezident Duda se po znovuzvolení jel modlit do Čenstochové

Ilustrační foto: polská vlajka
Autor: Pexels.com

Varšava - Polský konzervativní prezident Andrzej Duda, který v nedělních volbách obhájil svůj post, se v pondělí večer odjel modlit do kláštera na Jasné Hoře v Čenstochové. Informovala o tom polská média. Do centra mariánského kultu v Polsku se Duda vydal i po svém prvním zvolení do funkce hlavy státu před pěti lety.

Prezident přišel na večerní modlitbu k panně Marii za vlast a církev. Ta se koná každý den v kapli s obrazem Černé madony, které věřící připisují moc působit zázraky. "Na prahu druhého funkčního období ho (prezidenta) svěřujeme do tvých rukou, Marie, stejně jako všechny záležitosti naší vlasti, a věříme, že budeš u něho vždy přítomna," řekl při modlitbě kněz. Připomněl také, že Polsko se stále potýká s pandemií nemoci covid-19 a vyzval věřící, aby se za všechny nemocné modlili.

Nedělní večer, kdy se volební štáby Dudy i jeho protikandidáta Rafala Trzaskowského z Občanské platformy dozvěděly odhady výsledků voleb, v klášteře na Jasné Hoře strávil Jaroslaw Kaczyński, šéf Práva a spravedlnosti. Tato národně-konzervativní strana, která v Polsku vládne už více než čtyři a půl roku, Dudu, svého někdejšího člena, v prezidentských volbách podporovala. Kaczyński Dudův úspěch se spolustraníky neoslavoval ani po prvním kole voleb před dvěma týdny, i tehdy se vydal na poutní místo do Čenstochové, stejně jako po Dudově vítězství v roce 2015.

V nedělních volbách Duda získal 51,03 procenta hlasů a varšavský primátor Trzaskowski 48,97 procenta hlasů.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ackerman
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
84%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
15%
 
(Počet hlasů celkem: 278)