Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež je znepokojen napětím kolem Ukrajiny. Ve středu 26. ledna vyzval k modlitbám

Ze světa / kir / ČTK / 23. ledna 2022 19:44
Papež je znepokojen napětím kolem Ukrajiny. Ve středu 26. ledna vyzval k modlitbám

Ilustrační foto: Chrám svaté Sofie v Kijevě
Autor: Wikipedia.org / Wikipedia Commons

Vatikán/Kijev - Papež František dnes prohlásil, že se znepokojením sleduje narůstající napětí kolem Ukrajiny. V souvislosti s děním ve východní části Evropy vyzval k mezinárodnímu dni "modlitby za mír", který by měl připadnout na středu 26. ledna. Papež to podle agentury AFP uvedl při své pravidelné týdenní modlitbě a požehnání poutníkům na Svatopetrském náměstí.

Napětí v oblasti podle hlavy katolické církve ohrožuje bezpečnost celé Evropy a mohlo by mít rozsáhlé důsledky. Při diplomatických jednáních o snížení napětí by měly podle Františka jít stranou zájmy jednotlivých stran a uplatnit by se mělo "bratrství".

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a nově též v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. Rusko, které v roce 2014 anektovalo ukrajinský poloostrov Krym, ale popírá, že by chystalo útok proti svému sousedovi. Moskva požaduje, aby se NATO zavázalo nepřijmout Ukrajinu za členský stát aliance.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
28%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
47%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
17%
 
(Počet hlasů celkem: 76)