Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papeže navštívil arcibiskup ukrajinské církve, dal mu kus ruského granátu

Ze světa / kir / ČTK / 8. listopadu 2022 9:47
Papeže navštívil arcibiskup ukrajinské církve, dal mu kus ruského granátu

Arcibiskup Svjatoslav Ševčuk
Autor: radiovaticana.cz

Vatikán - Papež František se v pondělí setkal s arcibiskupem ukrajinské řeckokatolické církve Svjatoslavem Ševčukem. Ten papeži daroval kus ruského dělostřeleckého granátu a ruskou válku na Ukrajině označil za koloniální, uvedla agentura Reuters.

"Válka na Ukrajině je koloniální válkou a mír navržený Ruskem je návrhem na koloniální pacifikaci," řekl po jednání s papežem Ševčuk, který Františka v minulosti pozval na návštěvu Kyjeva. Ševčuk také uvedl, že ruské návrhy na mír předpokládají popření nezávislé existence Ukrajiny a její suverenity.

Arcibiskupem ukrajinské řeckokatolické církve daroval papeži kus ruského dělostřeleckého granátu, který zničil fasádu řeckokatolického kostela ve městě Irpiň nedaleko Kyjeva. Podle Ševčuka jde o "viditelné znamení destrukce a smrti, kterou přináší válka".

Papež už dříve válku na Ukrajině mnohokrát odsoudil a opakovaně vyzývá k jejímu ukončení. Dlouho se ale vyhýbal tomu označit Rusko za agresora. V říjnu se přímo obrátil na ruského prezidenta Vladimira Putina a vyzval ho, aby zastavil spirálu násilí a smrti. Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vyzval, aby byl otevřený vážně míněným návrhům na mír.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 320)