Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Hradecká charita zve na setkání s indickým biskupem a na besedy o Adopci na dálku

Domácí zpravodajství / kir / hk.caritas.cz / 20. dubna 2023 9:44
Hradecká charita zve na setkání s indickým biskupem a na besedy o Adopci na dálku

indický biskup Derek Fernandes
Autor: www.cirkev.cz

Hradec Králové - "V posledním dubnovém týdnu zavítá do Hradce Králové indický biskup Derek Fernandes z oblasti Belgaum, který je jedním z partnerů projektu Adopce na dálku hradecké Diecézní charity," uvádí tisková mluvčí místní charity Jana Karasová. Po necelých čtyřech letech se opět setká s dárci a veřejností v Hradci Králové, ale také v Náchodě, Opočně, Kutné Hoře nebo Sebranicích u Litomyšle. Navštíví i několik škol v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

„V plánu jsou také setkání otce Dereka Fernandese s hradeckou primátorkou Pavlínou Springerovou nebo šéfdirigentem Filharmonie Hradec Králové Kasparem Zehnderem, besedy na školách i návštěva poutního místa Rokole,“ informuje ředitelka hradecké Diecézní charity Anna Maclová, která společně s manželem také přispívá na vzdělávání dvou indických dětí, a dodává: „Setkání s indickými biskupy je pro nás vždy silným duchovním zážitkem i příležitostí o něco lépe porozumět tomu, jak se žije obyčejným lidem v daleké Indii. Těšíme se také na milá setkání s dárci, kteří podporují znevýhodněné indické školáky.“

První setkání se uskuteční v úterý 25. dubna v klášterním kostele Narození Páně v Opočně. Od 18 hodin zde bude biskup Derek Fernandes celebrovat mši svatou, na kterou od 19 hodin naváže beseda o životě indických dětí. Podobný scénář bude mít návštěva města Náchod o den později. Po bohoslužbě v místním kostele sv. Vavřince, která začne v 17 hodin, bude od 18 hodin na stejném místě následovat beseda pro širokou veřejnost.

Setkání ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové ve čtvrtek 27. dubna od 18 hodin zpestří zpěvem indických písní studentka Mary Angelia Alfred. Další besedu bude v pátek 28. dubna od 16:45 hostit arciděkanství v Kutné Hoře. Program vyvrcholí v sobotu 29. dubna odpoledne v Sebranicích u Litomyšle. Beseda v místním kostele sv. Mikuláše začne ve 14 hodin a následnou bohoslužbu budou od 15:30 společně celebrovat biskup Derek Fernandes s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem.

Dárci Diecézní charity Hradec Králové podpořili od roku 2000 již téměř 7000 indických dětí na cestě k lepšímu vzdělání. Dlouhodobá podpora dárců má podle charity smysl. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
55%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
45%
 
V mé církvi již ženy slouží
0%
 
(Počet hlasů celkem: 11)