Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Na domy v Paříži někdo nakreslil Davidovu hvězdu, množí se antisemitské činy

Ze světa / / ČTK / 31. října 2023 20:42
Na domy v Paříži někdo nakreslil Davidovu hvězdu, množí se antisemitské činy

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Paříž - Francouzská policie vyšetřuje, kdo na několik domů na jihu Paříže nakreslil Davidovy hvězdy. Symbol, kterým nacisté v období druhé světové války označovali Židy, může podle prokuratury souviset s rasově či nábožensky motivovaným trestným činem, informovala dnes agentura AFP. Podle francouzského ministra vnitra od vypuknutí bojů mezi Izraelem a Hamásem vzrostl počet antisemitských činů v zemi na více než osm stovek, policie vyslechla na 400 podezřelých.

Modré hvězdy nakreslené za pomoci šablony se objevily na domech ve 14. pařížském obvodu. Podle prokuratury hrozí za poškození majetku s rasovým či náboženským motivem až čtyři roky vězení či pokuta do 30.000 eur (735.000 korun).

Podle starostky obvodu Carine Petitové odkazují na "praktiky ze 30. let a druhé světové války, které vedly k vyhlazení milionů Židů".

"Lidé, kteří to udělali, měli jednoznačný záměr zastrašovat," řekl AFP předseda francouzské unie židovských studentů (UEJF) Samuel Lejoyeux.

Podobné kresby se podle AFP objevily minulý týden na domech na několika pařížských předměstích. Jsou součástí vlny antisemitských činů, která se vzedmula po útoku palestinského radikálního hnutí Hamás na Izrael a následné izraelské odvetě v Pásmu Gazy.

"Chápu obavu Francouzů židovského původu a chci jim říci, že je ochráníme," prohlásil v pondělí ministr vnitra Gérald Darmanin. Policie podle něho kvůli antisemitským činům dosud zadržela a vyslechla 414lidí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 317)