Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Na Svatý Kopeček dorazilo zhruba 400 Romů na romskou pouť

Domácí zpravodajství

Na Svatý Kopeček dorazilo zhruba 400 Romů na romskou pouť

ČTK, mn, kir / 17. 9. 2018 15:26

Zhruba 400 Romů z celé Moravy, ale i z Čech a Slovenska dorazilo na Svatý Kopeček u Olomouce na tradiční romskou pouť. Romové všech věkových generací přijeli na poutní místo se nejen společně pomodlit, ale i pobavit. V ambitech baziliky se jim představily známé slovenské romské kapely, které hodně lidí strhly k tanci

Ze světa

Papež v Palermu uctil památku kněze zavražděného mafií

ČTK, mn, kir / 17. 9. 2018 15:27

Papež v Palermu uctil památku kněze zavražděného mafií  Papež František v Palermu důrazně odsoudil zločineckou mafii. Nejvyšší představitel římskokatolické církve navštívil správní středisko Sicílie s cílem uctít památku kněze Giuseppe Puglisiho, kterého před 25 lety mafie zavraždila

Domácí zpravodajství

Faltýnek: Ceny pozemků u restitucí církví jsou nadhodnocené

ČTK / 17. 9. 2018 10:24

Faltýnek: Ceny pozemků u restitucí církví jsou nadhodnocené Cena za zemědělské a lesní pozemky, za které při restitucích dostávají církve kompenzace, byla podle předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka několikanásobně nadhodnocená. Uvedl to v neděli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Tuto argumentaci již před několika lety použil i současný premiér Andrej Babiš (ANO), podle nějž jsou restituce "předražené" zhruba o 54 miliard korun. V současnosti se v Poslanecké sněmovně debatuje o zdanění restitucí.

Ze světa

Saský ministr i šéf židovské rady odsoudili útok na košer podnik

ČTK / 17. 9. 2018 9:55

Saský ministr i šéf židovské rady odsoudili útok na košer podnik Saský ministr vnitra i šéf německé Ústřední rady Židů ostře odsoudili srpnový útok na košer restauraci ve městě Chemnitz, která se odehrála během jedné z mnoha demonstrací proti přistěhovalcům.

Domácí zpravodajství

Právo: Při večeři Duka lobboval u Babiše proti sňatkům gayů

Právo / 15. 9. 2018 8:37

Právo: Při večeři Duka lobboval u Babiše proti sňatkům gayů Ve středu večer se v pražském Arcibiskupském paláci sešli premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a kardinál Dominik Duka. Podle informací deníku Právo pražský arcibiskup u premiéra lobboval, aby nepodporoval sňatky gayů a leseb a podpořil naopak tradiční rodinu. O tématu zdanění církevních restitucí se prý nehovořilo.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
93%
 
Spíše Ano
2%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
5%
 
(Počet hlasů celkem: 255)