Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Do mexické metropole se sjelo několik milionů mariánských poutníků

Ze světa

Do mexické metropole se sjelo několik milionů mariánských poutníků

ČTK / 13. 12. 2017 10:42

Na šest milionů lidí se už sjelo do mexické metropole na tradiční pouť k bazilice Panny Marie Guadalupské. Úřady očekávají, že počet návštěvníků by mohl být ještě vyšší a mohl by překonat rekord z loňska, kdy k bazilice jedné z nejuctívanějších světic latinskoamerického kontinentu zavítalo sedm milionů poutníků.

Ze světa

Švédská policie vyšetřuje další protižidovský útok

ČTK / 12. 12. 2017 7:03

Švédská policie vyšetřuje další protižidovský útok Švédská policie vyšetřuje pokus o žhářský útok na budovu na židovském hřbitově v Malmö na jihu země. Za posledních několik dní jde už o třetí protižidovský incident ve Švédsku, informovala včera agentura AFP. V sobotu házela skupina mladíků zápalné láhve na synagogu v Göteborgu, už v pátek účastníci demonstrace v Malmö provolávali protižidovská hesla.

Ze světa

Papež František v televizním rozhovoru podpořil jiný překlad části modlitby Otčenáš

Vlastní zpráva / 11. 12. 2017 23:53

Papež František v televizním rozhovoru podpořil jiný překlad části modlitby Otčenáš Podle Františka nemusí být původní verze překladu srozumitelná. „Nedopusť, abych upadl v pokušení, protože jsem to já, ne Bůh, kdo mne pokouší. To otec nedělá, otec vám pomáhá se vzchopit,“ vysvětlil papež v rozhovoru.

Ze světa

Ve skotském Glasgow odhalili sochu Ježíše jako bezdomovce

ČTK / 11. 12. 2017 9:33

Ve skotském Glasgow odhalili sochu Ježíše jako bezdomovce V centru Glasgow ve Skotsku byla odhalena socha, která zobrazuje v životni velikosti Ježíše jako bezdomovce spícího na lavičce. Podle zpravodajského serveru BBC místní církevní a charitativní představitelé doufají, že socha pomůže zvýšit povědomí o bezdomovectví.

Domácí zpravodajství

Lidé na výzvu charity obdarovali přes 300 chudých dětí z Ukrajiny

ČTK / 11. 12. 2017 9:28

Lidé na výzvu charity obdarovali přes 300 chudých dětí z Ukrajiny Tři sta čtyřicet jedna chudých dětí z Ukrajiny obdarovali letos vánočními dárky lidé z celé republiky, kteří reagovali na výzvu Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). Je to o čtyři desítky více než loni. O sbírku byl letos velký zájem, seznam dětí a jejich přání byl rozebrán do měsíce, řekla ČTK mluvčí ACHO Karolína Opatřilová. Vánoční balíčky přivezou na Ukrajinu charitní pracovníci tento týden, začátkem ledna budou obdarováni děti ze čtyř měst.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
2%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
9%
 
Nechodím k žádným volbám
0%
 
(Počet hlasů celkem: 46)