Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Konstantinopol poskytne autonomii ukrajinskému pravoslaví. Ruská církev krok ostře odsoudila

Ze světa

Konstantinopol poskytne autonomii ukrajinskému pravoslaví. Ruská církev krok ostře odsoudila

ČTK / 15. 9. 2018 1:00

Konstantinopolský pravoslavný patriarchát zahájil církevní proces vedoucí k autonomii ukrajinské pravoslavné církve, což de facto znamená konec podřízeného postavení pravoslavných diecézí na Ukrajině vůči Moskvě. Oznámil to ve středu ruský a ukrajinský tisk s odvoláním na církevní kruhy v Istanbulu.

Ze světa

Turecký soud zamítl žádost na proměnu chrámu Hagia Sofia v mešitu

ČTK / 13. 9. 2018 22:52

Turecký soud zamítl žádost na proměnu chrámu Hagia Sofia v mešitu Turecký nejvyšší soud dnes zamítl požadavek náboženské skupiny, aby se z istanbulského chrámu Boží moudrosti (Hagia Sofia) opět stala mešita. Informovala o tom turecká státní agentura Anadolu. Původně byzantský chrám byl mešitou do 30. let minulého století, kdy z něj tehdejší vůdce Mustafa Kemal Atatürk udělal muzeum.

Ze světa

Studie: Katoličtí duchovní zneužili v Německu během 68 let 3677 nezletilých

ČTK / 13. 9. 2018 0:11

Studie: Katoličtí duchovní zneužili v Německu během 68 let 3677 nezletilých Katoličtí duchovní v letech 1946 až 2014 v Německu sexuálně zneužili 3677 nezletilých, především chlapců. Podle zprávy časopisu Spiegel a listu Die Zeit to vyplývá z obsáhlé studie, kterou si nechala zpracovat Německá biskupská konference (DBK). Zneužívání se podle ní dopustilo 1670 katolických kněží, jáhnů a členů mnišských řádů.

Domácí zpravodajství

Biskup a předseda Rady ČBK pro ekumenismus Tomáš Holub jednal s evangelíky

e-cirkev.cz, mn, kir / 12. 9. 2018 11:16

Biskup a předseda Rady ČBK pro ekumenismus Tomáš Holub jednal s evangelíky V úterý 4. září proběhla návštěva plzeňského biskupa Tomáše Holuba v ústřední církevní kanceláři Českobratrské církve evangelické (ČCE). Nově zvolený předseda Rady České biskupské konference pro ekumenismus spolu s představiteli synodní rady ČCE hodnotil spolupráci nejen obou církví na centrální úrovni, ale také na té nejnižší: na úrovni jednotlivých farních sborů a farností, spolupráci konkrétních věřících.

Ze světa

Vatikán připravuje reakci na obvinění, že věděl o zneužívání

ČTK / 11. 9. 2018 18:45

Vatikán připravuje reakci na obvinění, že věděl o zneužívání Vatikán připravuje reakci na obvinění, že vysocí církevní představitelé včetně papeže Františka věděli o podezřeních ze sexuálního zneužívání, kterých se údajně dopouštěl bývalý americký kardinál Theodor McCarrick. V oficiálním prohlášení to potvrdila Rada kardinálů, jejíž zasedání od pondělí do středy probíhá ve Vatikánu za papežovy účasti.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
93%
 
Spíše Ano
2%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
5%
 
(Počet hlasů celkem: 258)