Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Trump na twitteru nasdílel příspěvky britské krajní pravice

Ze světa

Trump na twitteru nasdílel příspěvky britské krajní pravice

ČTK / 30. 11. 2017 0:08

Americký prezident Donald Trump na svém twitteru nasdílel videa, která na této sociální síti zveřejnila místopředsedkyně britského krajně pravicového uskupení Britain First (Británie na prvním místě) Jayda Fransenová. Na jednom z nich je muž v muslimském oděvu, který o zem rozbije sochu Panny Marie. Mluvčí britské vlády dnes Trumpa za sdílení příspěvků krajně pravicové skupiny kritizoval. "

Domácí zpravodajství

M.C. Putna dokončil trilogii o katolicismu v české literatuře

red / 28. 11. 2017 14:22

M.C. Putna dokončil trilogii o katolicismu v české literatuře V listopadu vyšel poslední díl trilogie M.C. Putnu o katolicismu v české literatuře. Kniha Česká katolická literatura v kontextech let 1945-1989 byla představena veřejnosti 16. listopadu v Knihovně Václava Havla.

   

Ze světa

Papež po setkání se Su Ťij vyzval k respektování všech etnických skupin v Barmě

ČTK / 28. 11. 2017 14:16

Papež po setkání se Su Ťij vyzval k respektování všech etnických skupin v Barmě Papež František dnes v barmské metropoli Neipyijtu vyzval k respektování práv všech etnických skupin žijících v Barmě a prohlásil, že v zemi je zapotřebí vést náboženský dialog. Barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij po setkání s papežem slíbila hájit v zemi lidská práva a zajistit bezpečnost pro všechny občany. Nositelka Nobelovy ceny za mír Su Ťij čelí mezinárodní kritice kvůli tomu, že přehlíží tažení barmské armády proti menšinovému muslimskému etniku Rohingů na severu země, které OSN již dříve označila za etnickou čistku.

Domácí zpravodajství

CVVM: Největší důvěru z institucí má armáda, nejmenší církve

ČTK / 28. 11. 2017 11:42

CVVM: Největší důvěru z institucí má armáda, nejmenší církve Z institucí veřejného života má největší důvěru lidí v Česku armáda a policie, většina věří ještě soudům a bankám. Naopak nejmenší důvěru vzbuzují církve, tisk, televize a neziskové organizace. Vyplývá to z říjnového průzkumu, jehož výsledky ČTK poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Ze světa

Španělští biskupové kritizovali katalánský separatismus a nový zákon o sexuálních menšinách

ČTK / 28. 11. 2017 9:55

Španělští biskupové kritizovali katalánský separatismus a nový zákon o sexuálních menšinách Katolická církev ve Španělsku kritizovala deklaraci nezávislosti, kterou před měsícem vyhlásil katalánský regionální parlament. Španělská biskupská konference  zároveň vyzvala své biskupy a kněze - hlavně ty katalánské -, aby se neangažovali v politických otázkách. Za fundamentalistický a inkviziční pak na svém zasedání označila návrh zákona proti diskriminaci osob s menšinových sexuálním zaměřením.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
87%
 
Ještě váhám
4%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
7%
 
Nechodím k žádným volbám
2%
 
(Počet hlasů celkem: 55)