Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Halík: I svaté symboly náboženství se zneužívají k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým

Domácí zpravodajství

Halík: I svaté symboly náboženství se zneužívají k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým

Vlastní zpráva / 29. 5. 2018 9:35

Víkendové uvedení kontroverzní inscenace Naše násilí a vaše násilí v rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno, okomentoval v anketě pro Lidové noviny také Tomáš Halík. Římskokatolickému knězi a teologovi se hra sice také nelíbila, ale podle něj cílem podobných představení není se líbit a bavit, nýbrž provokovat k myšlení.

Domácí zpravodajství

Divadelní asociace podpořila šéfa ND Brno v uvedení radikální hry. Padají trestní oznámení

ČTK / 29. 5. 2018 7:23

Divadelní asociace podpořila šéfa ND Brno v uvedení radikální hry. Padají trestní oznámení Asociace profesionálních divadel, která sdružuje tři desítky českých scén, podpořila postoj ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera ve věci uvedení inscenace Naše násilí a vaše násilí. ČTK to v pondělí sdělil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. V rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno hru o víkendu uvedlo divadlo Husa na provázku. Hra vzbudila odpor, debaty vyvolávala už před uvedením. Samotné představení narušila skupina lidí, řešila to policie.

Ze světa

Egyptský soud nařídil kvůli videu o Mohamedovi zablokovat YouTube

ČTK / 26. 5. 2018 23:08

Egyptský soud nařídil kvůli videu o Mohamedovi zablokovat YouTube Egyptský soud dnes nařídil zablokovat na měsíc přístup k internetovému serveru YouTube kvůli protiislámskému videu, které očerňuje proroka Mohameda. Agentuře Reuters to sdělil právník, který se případem zabývá. Jde o konečné rozhodnutí, proti kterému se nelze odvolat.

Ze světa

Irové odhlasovali zrušení dodatku ústavy zakazující potraty

Ihned.cz / rad.vat. / red. / 26. 5. 2018 21:45

Irové odhlasovali zrušení dodatku ústavy zakazující potraty Irové v pátek hlasovali o zrušení osmého dodatku čtyřicátého článku ústavy, který byl zaveden v roce 1983 a zaručoval právo na život nenarozených. O zrušení zákazu rozhodlo podle ústřední volební komise 66,4 procenta zúčastněných voličů. Proti bylo 33,6 procenta hlasujících. 

Domácí zpravodajství

Protestující „Slušní lidé“ narušili kontroverzní inscenaci v Brně, vyvedla je policie

Vlastní zpráva / 26. 5. 2018 19:32

Protestující „Slušní lidé“ narušili kontroverzní inscenaci v Brně, vyvedla je policie Zhruba 200 lidí se vpodvečer shromáždilo na Zelném trhu na protest proti kontroverzní inscenaci Naše násilí a vaše násilí uváděné v rámci přehlídky Divadelní svět. Těsně před začátkem inscenace v 19:00 se přítomný předseda SPR-RSČ Miroslav Sládek a méně než desítka jeho příznivců pokusila zabránit ve vstupu do Divadla Husa na provázku některým návštěvníkům představení. Policejnímu antikonfliktnímu týmu se nakonec podařilo je od vstupu dostat.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
8%
 
Ano
21%
 
Ne, je nás čím dál méně
41%
 
Je to stále stejné
26%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 276)