Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Židé se chystají na tradiční oslavu svátku Chanuka

Domácí zpravodajství

Židé se chystají na tradiční oslavu svátku Chanuka

ČTK / 8. 12. 2017 12:53

Blíží se osmidenní židovský svátek světel Chanuka. Svátky jsou pohyblivé, letost připadají na 12. - 20. prosince. Jsou spojené s postupným zapalováním svíček na osmiramenném svícnu, které symbolizují víru ve vítězství dobra nad zlem, svobody nad útlakem a poznání nad nevědomostí. Svátek chanuka připomíná dobu povstání Makabejských před 2000 lety

Ze světa

Zástupci církví v Jeruzalémě žádali Trumpa, aby neohrožoval mír

ČTK, rad.vat. / 7. 12. 2017 17:13

Zástupci církví v Jeruzalémě žádali Trumpa, aby neohrožoval mír Zástupci křesťanských církví v Jeruzalémě vyzvali amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby ještě zvážil své rozhodnutí uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Patriarchové ortodoxní církve i protestantští biskupové v dopise Trumpovi uvedli, že by svým rozhodnutím mohl způsobit "nevratné škody" a ohrozit mír. Podobně se už vyjádřil i papež František, který rovněž vybídl k opatrnosti a k zachování současného statusu Jeruzaléma.

Domácí zpravodajství

Pracovníci církevních škol si stěžují na zpoždění v navyšování platů

e-cirkev.cz / 7. 12. 2017 11:23

Pracovníci církevních škol si stěžují na zpoždění v navyšování platů Ve dnech 14. - 16. 11. se v Hradci Králové konala každoroční Konference církevních škol a školských zařízení. Sešlo se na ní 140 účastníků, kteří zastupovali škálu od mateřských škol po vyšší odborné školy napříč ekumenickým spektrem. Ředitelé a zástupci zřizovatelů přijali společné prohlášení, ve kterém si stěžují na zpozdění v navyšování platů. 

Domácí zpravodajství

Svět kritizuje Trumpovo rozhodnutí přesunout ambasádu do Jeruzaléma. Papež žádá uznání práv všech

lidovky.cz / 6. 12. 2017 12:28

Svět kritizuje Trumpovo rozhodnutí přesunout ambasádu do Jeruzaléma. Papež žádá uznání práv všech Obavy z očekávaného večerního oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy uznávají Jeruzalém za hlavní město Izraele, ve středu vyjádřily Británie, Německo, Rusko i Čína. Papež František vybídl k uznání práv všech lidí ve Svaté zemi.

Domácí zpravodajství

Santa Claus a Pere Noël mají společného předka - sv. Mikuláše

ČTK / 5. 12. 2017 12:08

Santa Claus a Pere Noël mají společného předka - sv. Mikuláše Český Mikuláš, americký Santa Claus, německý Weihnachtsmann i francouzský Pere Noël mají společného předka, který zemřel 6. prosince 345 v Turecku. Byl jím svatý Mikuláš, biskup z Myry, který proslul štědrostí, jako obránce víry a zachránce nespravedlivě obviněných. V předvečer svátku svatého Mikuláše, který se připomíná 6. prosince, dodnes v některých zemích chodí po domech skupinky lidí převlečených za Mikuláše, čerta a anděla.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
87%
 
Ještě váhám
4%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
7%
 
Nechodím k žádným volbám
2%
 
(Počet hlasů celkem: 55)