Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile

Ze světa

Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile

ČTK / 13. 4. 2018 14:43

Papež František v listu zveřejněném ve středu uvedl, že "vážně pochybil" při posuzování sexuálního a psychického zneužívání mladistvých politicky vlivným knězem v Chile. Oběti zneužívání pozval do Vatikánu, kde je chce požádat o odpuštění.

Domácí zpravodajství

Beranovy ostatky budou převezeny do vlasti 20. dubna, rozezní se zvony

ČTK, red. / 13. 4. 2018 14:38

Beranovy ostatky budou převezeny do vlasti 20. dubna, rozezní se zvony Vládní speciál přiveze ostatky kardinála Berana do vlasti v pátek 20. dubna. Kardinálova repatriace je podle kardinála Dominika Duky aktem s velkým významem pro celou společnost. Připomněl, že Beran byl pronásledování nejen za své církevní, ale také občanské postoje.

Ze světa

Ředitel Jad vašem: Útok plynem v Sýrii je selháním světových organizací v době po holocaustu

ZTIS, red. / 12. 4. 2018 16:34

Ředitel Jad vašem: Útok plynem v Sýrii je selháním světových organizací v době po holocaustu  „Mezinárodní organizace a mechanismy vytvořené po šoa, aby bránily zločinům proti lidskosti, selhávají. Události ve městě Dúmá jsou důsledkem lhostejnosti světa, který umožňuje, aby se děly dál.“ To je jen několik slov z projevu Avnera Šaleva, ředitele jeruzalémského památníku holocaustu Jad vašem. Šéf největší organizace pečující o uchování památky a historický výzkum nacistické genocidy Židů tak reagoval na další masové vraždění civilistů během bojů v Sýrii.

Domácí zpravodajství

Dnes je Jom ha šoa, den připomínky šesti milionů Židů. Předčítají se jména obětí

Vlastní zpráva / 12. 4. 2018 14:49

Dnes je Jom ha šoa, den připomínky šesti milionů Židů. Předčítají se jména obětí Dnes je Jom ha šoa, den připomínky šesti milionů Židů, kteří byli zavražděni během holokaustu. Den holocaustu a hrdinství, hebrejsky „Jom ha-šoa ve ha-gvura“ je dnem, kdy se prostřednictvím vzpomínkových obřadů připomíná památka obětí holocaustu. Pro tento pietní den byl stanoven termín, kdy bylo zahájeno povstání ve varšavském ghettu v roce 1943. Dnešní veřejné čtení jmen obětí proběhne od 14:00 v 16 českých a moravských městech.

Ze světa

Vatikán zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka Gaudete et exsultate

cirkev.cz / 12. 4. 2018 10:28

Vatikán zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka Gaudete et exsultate Vatikán zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka nazvanou Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte) – O povolání ke svatosti v dnešním světě. Ta vybízí k nespokojenosti s průměrností a zve ke svatosti, k jejímuž dosažení napomůže - kromě jiného – i smysl pro humor. 

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
13%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 157)