Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Radikální islamisté cílí poslední dobou i na vyznavače mystického súfismu

Ze světa

Radikální islamisté cílí poslední dobou i na vyznavače mystického súfismu

ČTK / 28. 11. 2017 9:37

Při pátečním nejhorším teroristickém útoku v dějinách Egypta zahynulo přes 300 lidí. Nebyla první taková akce na vyznavače mystického směru islámu súfismu. Ve většině muslimských zemí byl súfismus přijímán a praktikován po mnoho staletí bez omezení.

Domácí zpravodajství

Český stát a církev chtějí převézt z Vatikánu ostatky kardinála Berana

ČTK / 28. 11. 2017 9:20

Český stát a církev chtějí převézt z Vatikánu ostatky kardinála Berana Česko chce převézt z Vatikánu ostatky kardinála Josefa Berana, který byl po smrti v římském exilu v roce 1969 pohřben jako jediný Čech ve svatopetrské bazilice. Český velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík poslal v září dotaz kardinálovi Pietrovi Parolinovi, který je státním sekretářem Svatého stolce a hlavním papežovým diplomatem, zda by bylo možné ostatky vyzvednout a převézt domů. Vošalík připouští, že dotaz má naději na úspěch.

Ze světa

Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko

ČTK / 28. 11. 2017 9:16

Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko Varšavská policie pátrá po pachatelích, kteří ve čtvrti Ochota poničili muslimské kulturní středisko. "Rozbili několik oken. Na místě jsou kriminalisté, zajišťující stopy a sbírající informace," řekla televizi TVN 24 komisařka Edyta Wisowská. Podle médií jsou rozbitá téměř všechna okna na přední straně budovy a poničena je také klimatizace a zahradní restaurace.

Domácí zpravodajství

Průzkum: 66 procent dotázaných se vyslovilo pro zdanění peněžité části církevních restitucí

Vlastní zpráva / 25. 11. 2017 22:58

Průzkum: 66 procent dotázaných se vyslovilo pro zdanění peněžité části církevních restitucí Dvě třetiny lidí souhlasí s případným zdaněním peněžité části církevních restitucí. Proti je čtvrtina dotázaných. Nejčastěji se zdaněním náhrad nesouhlasí lidé s vyšším vzděláním a voliči KDU-ČSL. Významně více podporují zdanění peněžitých částí restitucí voliči ANO, SPD a také lidé, kteří volili Miloše Zemana v prezidentské volbě, vyplývá to z průzkumu, který pro Český rozhlas udělala agentura Median v půlce listopadu.

Ze světa

Islamisté povraždili 305 věřících v mešitě na Sinaji. Český internet mlčí

ČTK, red. / 25. 11. 2017 8:40

Islamisté povraždili 305 věřících v mešitě na Sinaji. Český internet mlčí Páteční  útok radikálů na mešitu na severu Sinajského poloostrova si vyžádal životy 235 lidí (úřady později navýšili počet mrtvých na 305, je mezi nimi 27 dětí) a přes 100 osob utrpělo zranění. Informovala o tom egyptská státní televize a agentura MENA. Jak uvedla agentura AP, jde o nejbrutálnější útok na egyptské civilisty a nejtragičtější útok na mešitu v zemi. Svatostánek byl napaden v době poledních modliteb. Státníci vyjadřují Egyptu soustrast, česká media útoku velkou pozornost nevěnují a lidé na sociálních  sítích solidaritu příliš nevyjadřují.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
2%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
9%
 
Nechodím k žádným volbám
0%
 
(Počet hlasů celkem: 46)