Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Prof. Osolsobě kvůli blasfemické hře odstoupil z umělecké rady JAMU

Domácí zpravodajství

Prof. Osolsobě kvůli blasfemické hře odstoupil z umělecké rady JAMU

ČTK / 1. 6. 2018 10:02

Z umělecké rady Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) odstoupil estetik Petr Osolsobě. Vadilo mu to, že se umělecká rada nijak nevyslovila k uvedení kontroverzních inscenací Olivera Frljiče na festivalu Divadelní svět Brno. Osolsobě se v abdikačním dopise vymezil vůči hanobení křesťanství.

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík slaví 70. narozeniny. Patří k nejviditelnějším osobnostem české katolické církve

Vlastní zpráva / 1. 6. 2018 10:01

Tomáš Halík slaví 70. narozeniny. Patří k nejviditelnějším osobnostem české katolické církve Sociolog, kněz a profesor Univerzity Karlovy Tomáš Halík patří k nejviditelnějším osobnostem české katolické církve. Někdejší poradce Václava Havla a dlouholetý duchovní správce akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora, který se narodil 1. června 1948, se dlouhá léta angažuje jak v obrodě církve, tak v dialogu mezi církvemi či v komunikaci mezi věřícími a ateisty. Svými názory Halík ale ovlivňuje i českou politiku.

Domácí zpravodajství

V Česku je asi 10.000 mladých bez domova, speciální pomoc chybí

ČTK / mn / 31. 5. 2018 11:11

V Česku je asi 10.000 mladých bez domova, speciální pomoc chybí V Česku žije asi 10.000 mladých lidí do 26 let bez domova. Zhruba 30 procent z nich tvoří ženy. Specializovaná pomoc, díky níž by se mladí dokázali odrazit ode dna, ale chybí. Novinářům to  řekli odborníci na problematiku bezdomovectví. V Praze se koná odborná konference, která se zaměřuje právě na mladé bez přístřeší.

Domácí zpravodajství

Církev by měla mít podle Halíka roli terapeuta i pro nevěřící

ČTK / 30. 5. 2018 23:28

Církev by měla mít podle Halíka roli terapeuta i pro nevěřící Rozvíjení terapeutické role náboženství a prevence jeho destruktivních podob je jednou ze snah mezinárodní sítě teologů, kterou spoluvytváří český katolický kněz a teolog Tomáš Halík. Shromáždili podněty z 55 zemí všech kontinentů, jedním z nich je připravovat na budoucí roli církve ve společnosti.

Domácí zpravodajství

Plzeňský biskup by posílil práci církve v místech s málo věřícími

ČTK / 30. 5. 2018 23:05

Plzeňský biskup by posílil práci církve v místech s málo věřícími Na co největší podporu aktivních farností, větší spolupráci kněží i nabídku církve v misijních oblastech, kde je málo aktivních věřících, se chce v dalších letech více zaměřit plzeňský biskup Tomáš Holub. Plány dnes přednesl kněžské radě. Jeho cílem je, aby se co nejvíce lidí na území diecéze, zahrnující zejména Plzeňský a Karlovarský kraj, mohlo aktivně potkat s vírou a s „živým bohem“.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
12%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
88%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 84)