Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavní přinesli Putinovi milion podpisů pro zákaz potratů

Ze světa

Pravoslavní přinesli Putinovi milion podpisů pro zákaz potratů

ČTK / 23. 11. 2017 23:37

Pravoslavní aktivisté přivezli do kanceláře ruského prezidenta Vladimira Putina archy s více než milionem podpisů pod peticí, aby v Rusku zakázal potraty. "Desítky lidí vytvořily živý řetěz se stovkou krabic s podpisy v rukou. Krabice byly ozdobeny dětskými kresbami a na každé byl název regionu," vylíčil server Newsru.com.

Ze světa

Papež František odletí v neděli večer do Barmy. V Bangladéši navštíví pronásledované Rohingy

Vlastní zpráva / 23. 11. 2017 11:08

Papež František odletí v neděli večer do Barmy. V Bangladéši navštíví pronásledované Rohingy Papež František se během cesty do Barmy (Myanmaru) setká i s vrchním velitelem barmské armády a posléze v Bangladéši se zástupci rohingských uprchlíků. O rozšíření programu návštěvy Barmy a Bangladéše, kterou papež vykoná příští týden, dnes informoval mluvčí Vatikánu Greg Burke

Ze světa

Papež František navštíví příští rok Litvu, Lotyšsko a Estonsko. O Česku zatím neuvažuje

ČTK, red. / 23. 11. 2017 9:07

Papež František navštíví příští rok Litvu, Lotyšsko a Estonsko. O Česku zatím neuvažuje Papež František navštíví příští rok Litvu, Lotyšsko a Estonsko. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na prezidentské úřady těchto tří zemí. Tři pobaltské země slaví příští rok 100. výročí vyhlášení nezávislosti.

Domácí zpravodajství

Ekumenická rada církví má nové předsednictvo. Majetkové vyrovnání mají za uzavřené

ERC / 23. 11. 2017 8:35

Ekumenická rada církví má nové předsednictvo. Majetkové vyrovnání mají za uzavřené V úterý 21. listopadu se v Praze sešlo 14. valné shromáždění Ekumenické rady církví v České republice (ERC). Tento nejvyšší orgán ERC se skládá ze tří delegátů za každou z 11 členských církví a po jednom zástupci za církev přidruženou a církve se statusem pozorovatele. Valné shormáždění zvolilo nové vedení a přijalo prohlášení ke snahám o znovuotevření diskuze o majetkovém vyrvonání

Domácí zpravodajství

Prokop Siostrzonek byl zvolen opatem

Vlastní zpráva / 21. 11. 2017 13:26

Prokop Siostrzonek byl zvolen opatem Kapitula Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově oznámila, že dne 21. listopadu, za předsednictví P. Edmunda Wagenhofera, praesese Slovanské benediktinské kongregace sv. Vojtěcha, zvolila 61. opata břevnovského kláštera. Zvolen byl Petr Prokop Siostrzonek, dosavadní převor-administrátor tohoto opatství, kterým se stal po smrti břevnovského arciopata Anastáze Opaska v létě 1999.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
2%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
9%
 
Nechodím k žádným volbám
0%
 
(Počet hlasů celkem: 45)