Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Husitská církev jako jedna z prvních začala světit ženy. 70.výročí připomene konference a bohoslužba

Domácí zpravodajství

Husitská církev jako jedna z prvních začala světit ženy. 70.výročí připomene konference a bohoslužba

Vlastní zpráva / 20. 11. 2017 15:45

V roce 2017 si Církev československá husitská připomíná 70. výročí kněžského svěcení udělovaného ženám. Církev československá husitská, zřejmě jako jedna z prvních církví v Evropě, vysvětila v r. 1947 dvě ženy se stejnými právy a povinnostmi jako měli kněží – muži. Při příležitosti 70. výročí kněžského svěcení žen v CČSH pořádá Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Církví československou husitskou mezinárodní konferenci „Žena vysvěcená“

Domácí zpravodajství

Ikonopisecký seminář bude otevřený všem zájemcům. Organizátoři ale odmítají ekumenismus

Vlastní zpráva / 19. 11. 2017 21:14

Ikonopisecký seminář bude otevřený všem zájemcům. Organizátoři ale odmítají ekumenismus Orthodoxia Christiana ve spolupráci s ikonopiseckou dílnou „E.E.E.“ (se sídlem v Řecku, v městečku Fili poblíž Athén) pořádá třídenní „vánoční“ seminář ikonopisectví. Seminář je otevřen všem zájemcům o pravoslavné ikonopisectví - jak těm, kteří dosud s ikonami žádné zkušenosti nemají, tak těm, kteří mají vážný zájem o prohloubení svých znalostí a dovedností v této z generace na generaci předávané tradici byzantského umění.

Ze světa

Papež sloužil bohoslužbu pro tisíce chudých lidí a pomáhal servírovat oběd

ČTK, AED / 19. 11. 2017 19:04

Papež sloužil bohoslužbu pro tisíce chudých lidí a pomáhal servírovat oběd Papež František dnes ve svatopetrském chrámu sloužil bohoslužbu pro tisíce lidí bez majetku, práce i domova, v rámci prvního katolického světového dne chudých. Papež při této příležitosti burcoval 1,2 miliardy katolíků po celém světě do boje proti lhostejnosti, které nejchudší čelí. Pomoc potřebným představuje podle něj propustku do ráje.

Ze světa

Polský "disidentský" kněz má znovu zákaz vyjadřovat se v médiích

ČTK / 19. 11. 2017 18:42

Polský Polský duchovní a novinář Adam Boniecki, který dlouhá léta řídil polské vydání vatikánského listu l'Osservatore Romano, než se stal šéfredaktorem prestižního katolického časopisu Tygodnik Powszechny, má opět zakázáno vyjadřovat se v médiích. Stalo se tak poté, co řečnil na pohřbu Poláka, který se minulý měsíc upálil ve Varšavě na protest proti nynější konzervativní vládě, napsal opoziční list Gazeta Wyborcza.

Domácí zpravodajství

Cenu Paměti národa dostal i katolický kněz František Lízna

Vlastní zpráva / 18. 11. 2017 13:26

Cenu Paměti národa dostal i katolický kněz František Lízna Političtí vězni 50. let František Suchý, Mária Matejčíková a František Lízna a vězeň koncentračního tábora a partyzán Otto Šimko. Čtyři lidé, kteří se dokázali vzepřít totalitní moci, převzali 17. listopadu Ceny Paměti národa. Mezi oceněnými je i katolický kněz František Lízna, který patří k lidem, s nimiž komunistický režim neměl slitování.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
87%
 
Ještě váhám
4%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
7%
 
Nechodím k žádným volbám
2%
 
(Počet hlasů celkem: 55)