Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Mladí lidé končí v dluhových pastech, varuje Charita

Domácí zpravodajství

Mladí lidé končí v dluhových pastech, varuje Charita

Vlastní zpráva / 17. 2. 2018 20:24

Zadluženost, bezdomovectví a nedostupné bydlení – to jsou klíčové problémy České republiky související s chudobou a sociálním vyloučením mladých lidí. Nejvíce ohroženou skupinou jsou pak mladí rodiče samoživitelé. Vyplývá to z nejnovější zprávy Caritas CARES o které podrobně informuje server cirkev.cz, sestavené na základě statistických dat a zkušeností lidí z terénu – více než osmi desítek sociálních pracovníků Charity Česká republika, kteří pracují s mladými lidmi. Zpráva současně navrhuje zákonodárcům a institucím, jak problémy mladých lidí „na okraji“ řešit.

Domácí zpravodajství

Kardinál Dominik Duka vyzval věřící k modlitbám za oběti střelby ve škole na Floridě

cirkev.cz / 17. 2. 2018 18:50

Kardinál Dominik Duka vyzval věřící k modlitbám za oběti střelby ve škole na  Floridě Předseda ČBK kardinál Dominik Duka zaslal kondolenci americkému velvyslanci v ČR Stephenu B. Kingovi jako reakci na útok ve střední škole na Floridě (Parkland, 14. února). Zároveň vyzval věřící v diecézích k přímluvné modlitbě za oběti při nedělních bohoslužbách; 

Domácí zpravodajství

Zemanova přímluva za Duku svědčí podle historika Šebka o propojení moci

ČTK / 16. 2. 2018 16:26

Zemanova přímluva za Duku svědčí podle historika Šebka o propojení moci Zamýšlená výzva prezidenta Miloše Zemana papeži Františkovi, aby prodloužil mandát kardinálu Dominiku Dukovi, je potvrzením propojení kardinála na politickou moc. 

Domácí zpravodajství

Zemřel literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog Jaroslav Med

cirkev.cz, red. / 16. 2. 2018 13:58

Zemřel literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog Jaroslav Med Ve středu 14. února zemřel literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog Jaroslav Med. O úmrtí informovala Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, kde doc. Med působil na Ústavu dějin křesťanského umění.

Domácí zpravodajství

Zeman chce požádat papeže o prodloužení Dukova mandátu

ČTK / 15. 2. 2018 21:28

Zeman chce požádat papeže o prodloužení Dukova mandátu Prezident Miloš Zeman se obrátí na papeže Františka s žádostí, aby prodloužil mandát kardinálu Dominiku Dukovi. Zeman to dnes řekl v rozhovoru v TV Barrandov. Prezident považuje Duku za výraznou osobnost a vlastence. Skupinu českých katolíků, kteří sepsali dopis žádající papeže o to, aby Dukovi mandát neprodlužoval, označil prezident za „pisklouny“.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)