Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Starokatolické církve přijaly plné svátostné společenství s Církví Švédska

Ze světa

Starokatolické církve přijaly plné svátostné společenství s Církví Švédska

starokatolici.cz / 12. 3. 2018 11:21

Starokatolické církve sdružené v Utrechtské unii v nizozemském Utrechtu oslavily plné svátostné společenství s Církví Švédska (luterská státní církev Svenska Kyrkan). České starokatolíky reprezentoval biskup Pavel Benedikt Stránský. Věřící mohou ve druhé církvi přistupovat ke všem svátostem, zejména k eucharistii, a duchovní těchto církví mohou předsedat eucharistii a vysluhovat svátosti v obou církvích.

Ze světa

Zemřel německý kardinál Karl Lehmann, bylo mu 81 let

ČTK / 11. 3. 2018 22:19

Zemřel německý kardinál Karl Lehmann, bylo mu 81 let Zemřel kardinál Karl Lehmann, jeden z nejoblíbenějších představitelů katolické církve v Německu. Bylo mu 81 let. Informovala o tom dnes agentura DPA. Lehmann působil 33 let jako biskup v Mohuči a 21 let byl předsedou německé biskupské konference.

Ze světa

V Číně se upálil další Tibeťan. České radnice vyvěšují tibetské vlajky

ČTK, red. / 10. 3. 2018 10:48

V Číně se upálil další Tibeťan. České radnice vyvěšují tibetské vlajky V jihozápadní Číně se upálil další Tibeťan na protest proti politice, kterou Peking uplatňuje v Tibetu. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na organizace pro lidská práva International Campaign for Tibet (ITC) a Free Tibet.

Domácí zpravodajství

Vyznání víry Shema Jisrael a zpěv izraelské a české hymny připomněl vraždu tisíců Židů z Terezína

Vlastní zpráva / 9. 3. 2018 10:41

Vyznání víry Shema Jisrael a zpěv izraelské a české hymny připomněl vraždu tisíců Židů z Terezína V rámci happeningu PAMATUJ! si včera účastnící připomněli společným zpěvem tří písní masovou vraždu československých Židů. Zazpívali Hatikvu (tehdy lidová píseň, dnes Izraelská státní hymna), Shema Jisrael (vyznání víry) a Kde domov můj (Česká státní hymna), písně, jenž měli před 72 lety na rtech mnozí z 3 792 vězňů z tzv. Terezínského rodinného tábora v koncentračním táboře Osvětim-Birkenau, když šli na smrt do plynových komor v noci z 8. na 9. března.

Domácí zpravodajství

Katoličtí biskupové vyzývají k modlitbám za čínské křesťany žádající o azyl v ČR

ČTK, red. / 9. 3. 2018 9:30

Katoličtí biskupové vyzývají k modlitbám za čínské křesťany žádající o azyl v ČR Česká biskupská konference (ČBK) vyzvala ke spravedlivému vyřešení situace skupiny čínských křesťanů, kteří žádají v ČR o azyl. Chtějí se za ně v neděli modlit při bohoslužbách. ČTK to oznámil mluvčí České biskupské konference František Jemelka. Ministerstvo vnitra před dvěma týdny oznámilo, že azyl v Česku udělilo osmi lidem, dalších 70 žádostí odmítlo.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Diakonie
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)