Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zeman se po inauguraci v katedrále poklonil ostatkům sv. Václava. Dostal požehnání od Duky

Domácí zpravodajství

Zeman se po inauguraci v katedrále poklonil ostatkům sv. Václava. Dostal požehnání od Duky

ČTK, red. / 8. 3. 2018 18:13

Prezident Miloš Zeman se po inauguraci společně s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou poklonili v katedrále sv. Víta ostatkům svatého Václava. K lebce světce umístěné na oltáři Zemanova dcera za prezidenta a první dámu položila květiny. Staronovému prezidentovi během obřadu požehnal kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

Rakev kardinála Berana bude v katedrále vystavena tři dny před uložením do hrobu

ČTK, red. / 7. 3. 2018 10:10

Rakev kardinála Berana bude v katedrále vystavena tři dny před uložením do hrobu Ostatky kardinála Josefa Berana budou letecky dopraveny do České republiky 20. dubna. V katedrále sv. Víta bude 21. dubna pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka sloužit bohoslužbu, během níž bude vystavena lebka mučedníka sv. Vojtěcha. Po ní bude rakev s ostatky kardinála vystavena po tři dny k veřejné úctě. Po večerní bohoslužbě 23. dubna bude uložena v nově zřízeném sarkofágu v katedrále. V souvislosti s převozem ostatků se v církvi ale objevily i protestní hlasy.

Ze světa

V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy

ČTK / 5. 3. 2018 22:36

V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy Německé úřady zaznamenaly v loňském roce nejméně 950 útoků na muslimy a muslimská zařízení, jako mešity. Uvádí to v dnešním vydání list Neue Osnabrückner Zeitung s odvoláním na údaje poskytnuté zákonodárcům ministerstvem vnitra. Srovnatelné údaje z předchozích let nejsou k dispozici, protože ministerstvo začalo shromažďovat oddělené údaje o protimuslimských útocích teprve loni

Výběr Christnetu

Prosíme přispějte na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za sdílení článků na sociálních sítích

Vlastní zpráva / 5. 3. 2018 16:16

Prosíme přispějte na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za sdílení článků na sociálních sítích Děkujeme za Vaši finančí podporu provozu magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Platby editorům a autorům článků vycházejí měsíčně zhruba na deset tisíc korun. Přes dva tisíce platíme každý měsíc i za zpravodajský servis ČTK. Aktuálně jsou na účtu necelé čtyřitisíce korun, které nepokryjí náklady na měsíční provoz.

Domácí zpravodajství

Ekumenická rada církví odmítá zdanění církevních náhrad

ekumenickarada.cz / 5. 3. 2018 15:42

Ekumenická rada církví odmítá zdanění církevních náhrad Ekumenická rada církví se znepokojením přijala informaci, že Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR podpořila v prvním čtení návrh KSČM na zdanění církevních náhrad. Za smutnou ironii považuje skutečnost, že se tento návrh projednává právě nyní, kdy si připomínáme výročí komunistického převratu v roce 1948 a oběti totalitního režimu, který následoval.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Diakonie
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)