Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Súdánský soud vyslechl obhajobu vězněného Čecha Petra Jaška

Domácí zpravodajství

Súdánský soud vyslechl obhajobu vězněného Čecha Petra Jaška

ČTK / 11. 1. 2017 12:14

Soud v súdánské metropoli Chartúmu tento týden vyslechl obhajobu českého občana Petra Jaška, který v této africké zemi čelí obvinění z protistátní činnosti a dalších zločinů. Přizvaní svědci uvedli, že Jašek pouze předal šek na léčbu zraněného studenta Alího Umara a nesnažil se financovat rebelská hnutí, jak tvrdí obžaloba. Konečný verdikt by měl padnout 23. ledna.

Domácí zpravodajství

Tématem letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů bude smíření

ČTK / 10. 1. 2017 17:20

Tématem letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů bude smíření V příštím týdnu začne tradiční týden modliteb za jednotu křesťanů. Na severní polokouli se vždy drží od 18. do 25. ledna. Týden je ohraničen 18. lednem, kdy se připomíná svátek Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, a 25. lednem, svátkem obrácení apoštola Pavla. Na mnoha místech se konají ekumenické bohoslužby a setkání věřících různých křesťanských vyznání.

Ze světa

Papež nechce jezdit v obrněných autech, byť si je vědom nebezpečí

ČTK / 9. 1. 2017 11:15

Papež nechce jezdit v obrněných autech, byť si je vědom nebezpečí Papež František si uvědomuje, že může být terčem útoku, ale přesto hodlá nadále jezdit v normálních neobrněných automobilech a bez velkého bezpečnostního doprovodu. "Nemohu jezdit v neprůstřelných autech nebo v uzavřených papamobilech s neprůstřelnými skly," říká papež. "Zcela chápu potřebu zajištění bezpečnosti a jsem za to (bezpečnostním pracovníkům) vděčný, ale biskup je pastor, otec a mezi ním a lidmi nemůže být příliš bariér", uvedl František v úvodu k nové knize věnované jeho dosavadním zahraničním cestám.

Domácí zpravodajství

Tříkrálovou bohoslužbou zakončil papež František oslavy Vánoc, pak pozval bezdomovce

ČTK / 7. 1. 2017 13:53

Tříkrálovou bohoslužbou zakončil papež František oslavy Vánoc, pak pozval bezdomovce Tříkrálovou bohoslužbou ve Svatopetrském chrámu dnes papež František zakončil oslavy Vánoc. Pontifex věřící vyzval, aby boha hledali na okrajích společnosti a nikoli v palácích. Na závěr mše pozval papež na jídlo a pití tři stovky bezdomovců a migrantů.

Domácí zpravodajství

Zeman se sešel s Dukou na tříkrálovém obědě

ČTK / 7. 1. 2017 13:46

Zeman se sešel s Dukou na tříkrálovém obědě Prezident Miloš Zeman a arcibiskup Dominik Duka se setkali u tradičního tříkrálového oběda. Poslechli si krátké hudební představení koledníků a podpořili tříkrálovou sbírku Charity ČR. Oběd se konal v sídle arcibiskupství na pražském Hradčanském náměstí.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakonie

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 191)