Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Do Červené středy proti pronásledování za víru se zapojí i ministerstvo zahraničí

Domácí zpravodajství

Do Červené středy proti pronásledování za víru se zapojí i ministerstvo zahraničí

ČTK / 20. 11. 2019 10:22

Do iniciativy Červená středa, která připomíná lidi pronásledované pro jejich víru, se letos připojí i ministerstvo zahraničí. V tiskové zprávě to dnes uvedla Česká biskupská konference (ČBK). K akci, jejímž vizuálním symbolem je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru, se Česko loni připojilo poprvé. V centru Prahy ji loni připomněl průvod několika desítek lidí kolem červeně nasvícených kostelů a synagogy.

Domácí zpravodajství

Jezuité odcházejí z Kolína. Kapucíni chtějí klášter prodat

jesuit.cz, kapucini.cz / 19. 11. 2019 23:07

Jezuité odcházejí z Kolína. Kapucíni chtějí klášter prodat Po dvaceti osmi letech opustí v roce 2020 jezuité své působiště v Kolíně a uzavřou svůj exerciční dům v kolínském klášteře, uvádí řád na svém webovém profilu jesuit.cz. Řád kapucínů, který je majitelem budovy, se v roce 2018 rozhodl klášter prodat.

Ze světa

Papež František v úterý odletí na návštěvu Thajska a Japonska

ČTK / 18. 11. 2019 19:37

Papež František v úterý odletí na návštěvu Thajska a Japonska Papež František odletí v úterý večer na návštěvu Thajska a Japonska, kde chce podpořit celosvětové jaderné odzbrojení a povzbudit katolické menšiny, které v každé z těchto asijských zemí představují méně než jedno procento populace. V Japonsku kromě Tokia zavítá i do měst Hirošima a Nagasaki, která se na konci druhé světové války stala terčem jaderných útoků.

Domácí zpravodajství

Bohoslužba ve svatovítském chrámu připomněla svatořečení Anežky

ČTK / 16. 11. 2019 22:25

Bohoslužba ve svatovítském chrámu připomněla svatořečení Anežky Třicáté výročí svatořečení Anežky České a listopadových událostí roku 1989 si dnes dopoledne v katedrále svatého Víta na Pražském hradě připomněli účastníci slavnostní bohoslužby. Liturgii předsedal Stanislaw kardinál Dziwisz.

Domácí zpravodajství

Ekumenické nešpory připomněly 399. výročí bitvy na Bílé hoře

ERC, red. / 14. 11. 2019 10:19

Ekumenické nešpory připomněly 399. výročí bitvy na Bílé hoře Ekumenické nešpory ke vzpomínce na oběti bitvy na Bílé Hoře se uskutečnily v neděli 10. listopadu v bělohorském kostele Panny Marie Vítězn. Nešpory společně provázeli Tomáš Holub, biskup plzeňský a předseda rady ČBK pro ekumenismus, Daniel Ženatý, synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví (ERC) a benediktinská řádová sestra Stanislava Francesca Šimuniová z místní řádové komunity.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
43%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 46)