Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zeman varoval před „pachateli dobra“, Halíka nepřímo označil za nikým nevolenou pseudoelitu

Domácí zpravodajství

Zeman varoval před „pachateli dobra“, Halíka nepřímo označil za nikým nevolenou pseudoelitu

Vlastní zpráva / 22. 6. 2016 1:20

Prezident Miloš Zeman včera na projevu sjezdu Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) ve svém projevu kritizoval údajnou „nikým nevolenou pseudoelitu“, která považuje své názory za nadřazené ostatním. Zeman zároveň na sjezdu dostal řád tohoto svazu.

Domácí zpravodajství

Dnes je výročí popravy 27 českých pánů na Staroměstském náměstí

Vlastní zpráva / 21. 6. 2016 14:11

Dnes je výročí popravy 27 českých pánů na Staroměstském náměstí Před 395 léty, dne 21. června 1621, byla provedena hromadná poprava dvaceti sedmi vůdců stavovského povstání (tří pánů, sedmi rytířů, 17 měšťanů) na Staroměstském náměstí v Praze. Představovala krutou tečku za událostmi, které začaly třetí pražskou defenestrací 23. května 1618 a skončily 8. listopadu 1620 porážkou stavovských armád v bitvě na Bílé hoře u Prahy.

Ze světa

Papež kritizoval kulturu „provizoria“ i přílišný rigorismus při pastoraci rodin

Vlastní zpráva / 21. 6. 2016 0:07

Papež kritizoval kulturu „provizoria“ i přílišný rigorismus při pastoraci rodin Kultura blahobytu v Itálii ukázala, že je pro ni prokletím a že přivedla zemi do tragické demografické krize, prohlásil v pátek papež František. Na setkání sympózia římské diecéze s delegáty farností hlava římskokatolické církve dodala, že všude převládá „kultura provizoria“.

Domácí zpravodajství

Klaus oslavil pětasedmdesátiny, pogratuloval i Duka, Halík přeje nebe krásných plnicích per

Vlastní zpráva / 20. 6. 2016 14:57

Klaus oslavil pětasedmdesátiny, pogratuloval i Duka, Halík přeje nebe krásných plnicích per Kardinál Dominik Duka, bývalý europoslanec a šéf televize Nova Vladimír Železný, levicový europoslanec Jan Keller, expremiér a guvernér ČNB Jiří Rusnok, Ivan Langer, Petr Hájek, policejní exprezident Vladimír Husák, Jindřich Forejt, Jana Bobošíková či Michal Semín a Petr Bahník z ultrakonzervativní akce D.O.S.T přišli včera pogratulovat bývalému českému premiérovi, zakladateli ODS a prezidentovi Václavu Klausovi k jeho 75. narozeninám. 

Domácí zpravodajství

Duka na Hradisku sv. Klimentek a v Osvětimanech uctil památku největšího masakru Němců na Moravě

Vlastní zpráva / 19. 6. 2016 23:00

Duka na Hradisku sv. Klimentek a v Osvětimanech uctil památku největšího  masakru Němců na Moravě V těchto dnech si obec Horní Moštěnice připomíná 71. výročí tragédie, která se nedaleko jihomoravské vísky odehrála v divokých měsících po skončení druhé světové války. V noci z 18. na 19. června 1945 zde bylo československými vojáky zmasakrováno na 265 karpatských Němců a Maďarů, a to převážně žen a dětí. Někteří z obětí byli i slovenské národnosti.K uctění památky obětí moštěnického masakru se alespoň na dálku připojil také pražský arcibiskup Dominik Duka

Článek měsíce

Antikrist Petera Thiela

Martin Bedřich / 5. 10. 2025

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Podporujete Pařížskou dohodu o klimatu?
Ano, jednoznačně
63%
 
Ano, ale s výhradami
5%
 
Částečně, značně kriticky
2%
 
Ne
30%
 
(Počet hlasů celkem: 83)