Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Americký prezident Biden navštívil papeže, jednání bylo nezvykle dlouhé

Ze světa

Americký prezident Biden navštívil papeže, jednání bylo nezvykle dlouhé

ČTK / 29. 10. 2021 21:50

Americký prezident Biden s manželkou Jill dnes navštívili ve Vatikánu papeže Františka. Jednání trvalo nezvykle dlouho. Prezident s papežem jednali o klimatických změnách či o reakci na pandemii covidu-19. Biden poděkoval papežovi za nasazení ve prospěch chudých, utlačováných a pronásledováných po celém světě. Papež před Bidenem přijal i jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, který jej požádal o návštěvu KLDR.

Ze světa

Hejtman Grolich předal papeži Františkovi kříž z trámů kostela zničeného tornádem

Vlastní zpráva / 29. 10. 2021 0:53

Hejtman Grolich předal papeži Františkovi kříž z trámů kostela zničeného tornádem Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) předal ve středu 27. října při generální audienci ve Vatikánu papeži Františkovi kříž vyrobený z trámů kostela, který v červnu v Moravské Nové Vsi poničilo tornádo. 

Domácí zpravodajství

Modlitba za domov se bude konat v novém kostele Krista Spasitele v Praze na Barrandově

ERC, red. / 27. 10. 2021 8:16

Modlitba za domov se bude konat v novém kostele Krista Spasitele v Praze na Barrandově Tak jako každý rok, připomene i letos Ekumenická rada církví 28. říjen, Den vzniku samostatného Československa, tradiční Modlitbou za domov.  Celodenní program se uskuteční v nově vybudovaném Kostele a komunitním centru Krista Spasitele v Praze na Barrandově a jejím hlavním tématem bude naděje.

Ze světa

Papež vyzval státy, aby nevracely uprchlíky a migranty do nebezpečných zemí

ČTK, red. / 27. 10. 2021 8:04

Papež vyzval státy, aby nevracely uprchlíky a migranty do nebezpečných zemí Papež František vyzval státy, aby nevracely migranty do zemí, kde není bezpečno. Zmínil přitom Libyi s tím, že tam mnoho migrantů čelí násilí a nelidským podmínkám v zařízeních, jež se podobají koncentračním táborům.

Ze světa

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

ČTK, red. / 27. 10. 2021 7:57

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale František neupřesnil. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
28%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 39)