Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kardinál Duka se zúčastní olympiády v Soči

Ze světa

Kardinál Duka se zúčastní olympiády v Soči

apha / 5. 2. 2014 9:21

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se na pozvání předsedy Českého olympijského výboru 6. – 9. února zúčastní jako člen etické komise letošních XXII. Zimních olympijských her v Soči. V den zahájení bude pro všechny účastníky sloužit bohoslužbu a požehná českému týmu.

Domácí zpravodajství

Část ČSSD chce delší lhůtu pro posuzování oprávněností církevních restitucí

ČTK / 4. 2. 2014 16:13

Část ČSSD chce delší lhůtu pro posuzování oprávněností církevních restitucí Část poslanců sociální demokracie připravuje návrh na půlroční prodloužení lhůty pro posouzení žádostí ohledně církevních restitucí. Předložit by ho mohli v příštích týdnech. Informaci ČTK dnes potvrdil poslanec ČSSD Jeroným Tejc, podle něhož je jednou z variant i dočasné moratorium na vydávání církevního majetku. 

Ze světa

Královna Alžběta II. se při dubnové cestě do Říma setká s papežem

ČTK / 4. 2. 2014 16:07

Královna Alžběta II. se při dubnové cestě do Říma setká s papežem Britská královna Alžběta II. se v dubnu vydá na návštěvu Itálie, během níž se setká s papežem Františkem. Podle dnešního prohlášení Buckinghamského paláce královnu pozval do italské metropole prezident Giorgio Napolitano, s nímž se Alžběta II. rovněž setká. Půjde o neformální návštěvu, uvedla stanice BBC. 

Domácí zpravodajství

Město Kadaň usiluje o zápis tamního františkánského kláštera na seznam UNESCO

ČTK / 4. 2. 2014 10:00

Město Kadaň usiluje o zápis tamního františkánského kláštera na seznam UNESCO Město Kadaň bude usilovat o to, aby byl tamní františkánský klášter zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. Záměr, který je nyní na samém počátku, schválili v lednu městští radní. ČTK to potvrdila Iveta Svobodová ze sekretariátu starosty. Hlavním koordinátorem projektu je kadaňský rodák a historik působící na Karlově univerzitě Petr Hlaváček. Klášter z přelomu středověku a novověku je unikátní použitím sklípkových kleneb a malbami souvisejícími s dílnou Lucase Cranacha staršího. 

Domácí zpravodajství

Světlá nad Sázavou zrekonstruuje a zpřístupní kostelní věž

ČTK / 4. 2. 2014 9:50

Světlá nad Sázavou zrekonstruuje a zpřístupní kostelní věž Věž světelského kostela svatého Václava by se po opravách měla přiblížit vzhledu, jaký měla před sto lety. Plech natřený červenou barvou by na vrcholu věže měla nahradit měď, atypické patro pod ním má být místo starého plechu obloženo dřevem. Věž opravy potřebuje, protože krytinou zatéká, což poškozuje krovy, řekl ČTK světelský starosta Jan Tourek (KDU-ČSL). Radnice zároveň oživuje letitý projekt na úpravy městského centra. 

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 322)